Середа, 29 Березня

Чи псуються вакцини в Бердичеві під час відключення світла

27 січ. 2023 Дар’я Мішина

Весь цивілізований світ давно використовує вакцинацію в боротьбі з підступними інфекційними захворюваннями, які подекуди є смертельними. Саме завдячуючи вакцинації припинились страшні епідемії чуми, холери, віспи та ін. Для того, аби ці хвороби не увірвались знову в наше життя необхідно робити профілактичні щеплення згідно календаря щеплень. Та чи є вакцини у Бердичеві та головне чи безпечні вони?

Станом на початок 2023 року Житомирська область достатньо забезпечена рутинними вакцинами. Незабаром вже розпочнеться розподіл і Бердичів також отримає свої «дози». Журналіст газети «РІО Бердичів» запитала у Директора ЦПМСД Хорошун Наталії Ігорівни, як справи з наявністю вакцин та як проблеми сьогодення впливають на їх зберігання.

Для початку, Наталія Ігорівна запевнила, що вакцин у Бердичеві вдосталь, а пізніше особисто провела екскурсію кабінетами та показала, що дефіциту і справді немає. Лікарня нараховує два кабінети для профілактичних щеплень, один для дітей і знаходиться на першому поверсі інший для дорослих на другому. Зручно те, що є ліфт, який може доставити пацієнтів з обмеженими можливостями в разі необхідності на другий поверх, а також пандус для того, щоб потрапити в саму лікарню. Було прийнято рішення про те, щоб вакцинації проводились і в амбулаторіях, які знаходяться у віддалених районах міста, з якими погане транспортне сполучення, а саме в амбулаторії №2 та амбулаторії №4, туди щоп’ятниці привозять вакцини.

Розповідає Наталія Ігорівна, що до відключень світла вони готові, адже ті холодильники, які є в розпорядженні витримують мінімум 8 годин без світла, а у разі повного блекауту холодильники підключають до генераторів. Не змогла Наталія Ігорівна не поділитися радісною звісткою, вони отримали від UNICEF два надзвичайно потужних холодильника, які з легкістю витримають довгочасні відключення. Проте, як завжди є маленьке «але», тендер на встановлення цих холодильників дістався одній фірмі із Дніпра, яку дуже чекають у ПМСД та сподіваються, що ті знайдуть час і навідаються якнайшвидше.

Особисто я, побачивши на свої очі, як відповідально відносяться в лікарні до умов зберігання, не маю жодного сумніву в тому, що тут безпечно. І наостанок, маленький секретик, який розповіла мені Наталія Ігорівна, якщо вакцина і зіпсується, то не поміченим це не залишиться. Індикатор, який знаходиться зверху кожної дози, змінює колір, після чого його потрібно утилізувати.

Вакцина у Бердичеві

Вакцина у Бердичеві

Вакцина у Бердичеві

Вакцина у Бердичеві

Вакцина у Бердичеві

Вакцина у Бердичеві

Вакцина у Бердичеві

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.