На цьому тижні Бердичівщина повинна отримати протитуберкульозні вакцини — РІО Бердичів

Понеділок, 24 Січня

На цьому тижні Бердичівщина повинна отримати протитуберкульозні вакцини

Хвороба під назвою «туберкульоз» вже не є чимось маловідомим в нашій країні. Кількадесят тисяч українців щорічно хворіють на це захворювання. Для декого з цієї статистики дана хвороба закінчується летально. По рівню смертності від туберкульозу Україна займає перше місце в Європі.


При чому туберкульозом у більшості випадків хворіють не лише дорослі, а він є дуже частим явищем і у дітей. Найефективнішим методом профілактики туберкульозу у дітей є вакцинація та ревакцинація вакциною БЦЖ. У пологових будинках первинну вакцинацію здійснюють здоровим доношеним діткам на 3-7 день від народження. Щодо ревакцинації, то перший раз її роблять у 7-річному віці, а другий – у 14-річному.
Останнім часом з вакцинами проти БЦЗ виникають чималі труднощі, бо їх просто немає в медичних закладах міст. А маленьким діткам її конче потрібно зробити до двох місяців. От і батьки бідкаються, обривають телефони поліклінік з питаннями, скаржаться.


Та нині для жителів Бердичева та району є гарна звістка. До Житомирщини 5 вересня надійшло 27 тисяч доз вакцини проти туберкульоз, про що повідомив начальник відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров'я Житомирської ОДА Сергій Березовський. За його словами, цієї кількості вистачить до кінця року, аби зробити щеплення тим, хто на нього вже чекає, і тим, кому в цьому році воно буде необхідним.


До кінця тижня вакцина повинна бути вже в районах. Отож бердичівляни зможуть зробити щеплення своїм дітям. В якій кількості вакцина надійде до Бердичева, спробуємо дізнатися на наступному тижні. Як зазначила головний лікар Центральної міської лікарні Лариса Бабікова, про кількість можна буде сказати, коли вакцина уже надійде до Бердичева. Все залежить від того, як її розподілять. Хоча лікарня і робить підрахунки необхідної кількості доз та надсилає у відповідні органи, та в реальності медичні заклади отримують стільки, скільки згідно розпорядженню їх нададуть.


Загалом в Україну прибуло два з половиною мільйони доз вакцини проти туберкульозу.

За матеріалами "УНН"

Відео

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.