Роздрукувати цю сторінку

Нове обладнання в обласному госпіталі Бердичева – справа рук благодійників

Благородна справа завжди цінується, особливо, коли її суть заключається в допомозі людям. І чим більше людей отримують користь від такої допомоги, тим ціннішою вона є. Найбільш приємною така допомога і підтримка є і тоді, коли до такої справи долучається не одна людина, і навіть не дві, а цілий колектив, ціле підприємство чи організація. Тоді те, що самотужки зробити чи придбати немає можливості, дарують небайдужі люди.


Саме таку благодійну допомогу від вдячних пацієнтів, від організацій військових і українських меценатів отримує вже не вперше Житомирський обласний госпіталь ветеранів війни, що знаходиться в Бердичеві. Будівля, побудована більше трьох десятків років тому, щороку приймає велику кількість колишніх військових, а тепер - сивочолих ветеранів, афганців та військових, що брали участь у воєнних діях в найгарячіших точках світу. Нині двері цього медичного закладу стали відкриватися і для учасників антитерористичної операції. Усі ці люди тут лікуються, проходять реабілітацію психологічну і фізичну, знаходять підтримку з боку медичного персоналу. Проте комфорт перебування пацієнтів залежить від комфорту в палатах та лікарняних кабінетах. А якість послуг має прямий зв’язок з якістю обладнання, необхідного для процедур, операцій, лікування.


Обласний госпіталь є одним із тих закладів, котрі також потребують оновлення приміщень та обладнання, а деяких приборів нового зразка в медичному закладі взагалі не було. Стосовно ремонту, то не так давно афганці колективними зусиллями оновили палати. А те, що стосується обладнання, то його щоразу дарують волонтери, благодійники та просто пацієнти госпіталю. Сума таких подарунків за останні два роки склала майже 2 мільйони гривень.


Цього разу, у п’ятницю, 30 вересня, журналістів бердичівських видань і навіть обласного телебачення запросили до госпіталю, аби показати подарунки, які медичний заклад нині отримав від благодійників. Перш за все, керівник Павло Журбенко представив усім апарат УЗД, подарований обласною спілкою учасників та ветеранів АТО «Схід». Щоправда новий апарат поки знаходиться на складі, бо на нього ще не надійшли документи, але розмістити його планують в блоці реанімації інтенсивної терапії. Такий апарат для пацієнтів госпіталю є дуже необхідним, але на базі закладу він був лише один. Щоразу його приходилося переносити з одного місця в інший, що було дуже незручно.


Як зазначив голова спілки Сергій Медяник, вони разом з новоутвореною Житомирською громадсько-політичною організацією «Справедливість» вирішили, що це одна з найнеобхідніших речей для госпіталю. Чоловік також додав, що поштовхом стало і те, що у закладі проходять лікування і реабілітацію безпосередньо і бійці, тому одного апарату УЗД замало. Спілка регулярно співпрацює з госпіталем та безпосередньо з його керівником, тому вони планують ще завести медичні меблі.
Потішили новим медичним обладнанням керівництво і персонал благодійники «Нафтогаз України»,

які подарували дуже цінні та необхідні предмети для лікування, операції та реабілітації пацієнтів. Це апарат для зварювання м’яких тканин, що тримає тиск в судинах 500 мм ртутного стовпчика, тоді як організм людини – 300 мм. Завдяки такому приладу судини можна не кліпірувати, не зв’язувати, а зварювати. Цей оперативний метод важливий і під час видалення пухлин, і в черевній хірургії, бо вважається безкровним, а часу на операцію завдяки такому апарату витрачається вдвічі менше. Таких приладів в області небагато, але один точно є в онкодиспансері, а тепер і в обласному госпіталі.
Не менш необхідним в повсякденній роботі лікарів є і кардіомонітор, який також завдяки благодійникам з’явився в блоці інтенсивної терапії. Він дозволяє вимірювати всі необхідні життєві показники хворого та бути в курсі їх змін постійно. Це і тиск, і пульс, і температура тіла, і насиченість організму киснем…
До речі, про кисень. Тут же знаходяться і два конденсатори кисню. Пристрій з атмосферного повітря утворює кисень, що подається хворому, і його тепер можна не закупляти (коштує це недешево), а миттєво виробляти самостійно без матеріальних затрат для госпіталю. Поряд розташувався і трішки раніше подарований кардіограф, легкий у використанні, і навіть медсестра може зробити ним пацієнту кардіограму.


Загалом лікарі задоволенні такими подарунками, бо нова апаратура набагато зручніша, нею легше користуватися, вона необхідна для медичного закладу.
А от пацієнти не менш задоволені і нещодавно відкритим у приміщенні госпіталю Центром неврологічної допомоги і психологічної реабілітації учасників АТО. Тут розмістилися сучасні тренажери, на яких активно можуть займатися ті, хто потребує реабілітації. Це і бігова доріжка, і велосипед, і зовсім новий та зручний апарат вібротерапії. Як виявилося, він збільшує щільність кісткової тканини, збільшує м’язову силу, покращує кровообіг, стимулює роботу всіх внутрішніх органів. В ньому вміщено комплекс вправ, які автоматично змінюються і є дуже корисними для тих, хто потребує відновлення після поранень та ушкоджень. Ці тренажери також подаровані «Нафтогазом України» і пацієнти з великим задоволенням займаються на них.


Проте, як зазначає головний лікар госпіталю Павло Журбенко, це певна частина з того обладнання, яке необхідне для медичного закладу. Він продовжує шукати спонсорів, які могли б з цим допомогти, та підтримує зв’язки з постійними благодійниками. Наступного тижня почнуться ремонтні роботи санвузла у гастроентерологічному відділені старого корпусу, на що виділено було майже 300 тисяч гривень.


Керівництво госпіталю сподівається, що у майбутньому така допомога буде продовжуватися, а все необхідне для повсякденної роботи медиків і для лікування пацієнтів та їхнього перебування тут, буде подароване спонсорами та благодійниками, бо самотужки придбати такі дорого вартісні апарати немає можливості.

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук

Подібні матеріали