Реабілітолог з Німеччини допомагає бердичівським дітлахам — РІО Бердичів

Понеділок, 24 Січня

Реабілітолог з Німеччини допомагає бердичівським дітлахам

В Бердичеві на території монастиря Босих Кармелітів, відомої на весь світ архітектурної та історичної пам’ятки, вже понад 3 роки діє Благодійна організація «Кармель» (керівник – Лілія Обшта).

Люди з обмеженими можливостями в БО «Кармель» вчаться спілкуватися між собою, готувати страви та розвивати корисні навички. Перші малюнки, перші власноруч виготовлені поробки, сувеніри до свят, різнокольорові пасхальні свічки – це може здатись неможливим, але все це все виготовлено руками нашої молоді з обмеженими можливостями! І можна з впевненістю сказати – вони також мають таланти, вміння!! Бо саме тут, в «Кармелі», при пильній увазі є можливість максимально розвити їхні таланти. А люди, в свою чергу, можуть відчути себе потрібними та впевненими.


З огляду на те, що серед наших відвідувачів збільшилася кількість осіб з руховими порушеннями, з’явилася потреба в організації та проведенні фізичної реабілітації.


Завдяки плідній співпраці з організацією «Карітас-Спес» прекрасна ідея втілилась нині в захоплюючу реальність.


Співдружність української «Карітас-Спес» та німецького фонду «Kindermissionswerk» виявилася плідною й тепер в Бердичеві з’явився спеціалізований зал для реабілітації осіб з обмеженими можливостями. Він оснащений всім новим необхідним інвентарем та сучасними тренажерами.


Але керівництво БО «Кармель» не зупинилось на досягнутому. Прагнення забезпечити земляків повноцінною реабілітацією, яка доступна нині тільки в кількох великих містах України, вело їх далі у пошуках.


Сьогодні в Європі найбільш ефективним методом реабілітації рухових порушень, особливо у дітей, вважається метод Бобат-терапії.


За концепцією Бобатів фізична реабілітація дитини з руховими порушеннями повинна проходити у такій послідовності, у якій протікає нормальний розвиток дитини: спочатку тримання голови, потім перевертання, далі сидіння, далі рачкування, стояння, далі ходьба, біг, стрибки. Відповідно до цієї концепції фізичний реабілітолог визначає рівень, на якому знаходиться дитина, і скеровує зусилля для досягнення наступного рівня (наприклад, дитина вміє рачкувати — значить потрібно тренувати м'язи спини, рівновагу та вчити сидіти).


І тепер Бердичеву є чим пишатися. Представники БО «Кармель» звернулися до організації SES з Німеччини про направлення експерта з цієї галузі до Бердичева.


Після розгляду заявки, організація SES направила до Бердичева реабілітолога з Німеччини, експерта Бобат-терапії пані Роземарі Борн-Баллінг. БО «Кармель» взяла на себе витрати, пов’язані з її перебуванням та проживанням. Також суттєву допомогу надав Благодійний фонд народного депутата України Олександра Ревеги.


Протягом восьми тижнів пані Роземарі Борн-Баллінг працює з дітьми та молоддю, які мають рухові порушення. Крім реабілітації, спеціаліст з Німеччини надає рекомендації батькам, щоб вони й надалі вдома змогли продовжити заняття зі своїми дітьми.


Також нині закордонний спеціаліст готує двох спеціалістів з Бердичева, які надалі залишаться працювати в БО «Кармель», використовуючи елементи Бобат-терапії в своїй роботі.


Відгуки та результати роботи вражаючі. Батьки під час проведення реабілітації відмічають, що дитина активно працює під час занять і отримує позитивні емоції. Адже заняття проходять в ігровій формі, що є дуже ефективним для них. Крім того, батьків інформують, як правильно годувати дитину з руховими порушеннями, як підібрати зручну позицію для гри, навчання тощо.


Варто зауважити, що дитина під час подібних занять Бобат-терапією спокійна і задоволена, вона не відчуває напруги, тому й сам процес лікування надзвичайно ефективний та результативний.


«Це абсолютно нове для нашого Бердичева! На терапії я пізнала багато нового для себе, набула якогось неймовірного позитиву, досвіду. Будемо обов’язково застосовувати це дома, робити вправи. З радістю будемо відвідувати запропоновані заняття», - розповідає пані Марина, мама дитини, з якою працювала реабілітолог з Німеччини.

IMG 2911

IMG 3057

IMG 3392

Відео

Максим Железницький

Позаштатний журналіст "РІО-Бердичів"

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.