Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Роздрукувати цю сторінку

Взимку бердичівлянам варто очікувати на епідемію грипу, тому лікарі вже закликають до вакцинації

Словом «грип» нині в принципі нікого не здивуєш, адже протягом багатьох десятків років дане захворювання є частим явищем для людей. Бердичівляни, в свою чергу, також в будь-яку пору року звертаються до лікарів з відповідними цій хворобі симптомами та за допомогою ліків усувають недуг. Найчастіше активність грипу завжди припадала на зимовий період. Напевно, кожен пам’ятає, як у школах чи не щороку взимку оголошували карантин, бо велика кількість учнів не являлася на навчання. Декого ця неприємність обходила стороною, а ті, кого все ж таки торкалася, або з легкістю переносили хворобу, або трішки довше сиділи на карантині.


Проте останнім часом, як мана, з неба на голову в Україні стали частіше згадувати про різновидності грипу, які несуть за собою різного роду наслідки, в тому числі і ускладнення. Тепер же багато людей просто молиться, аби їх оминуло захворювання, враховуючи, що цьогоріч епідемія не на жарт налякала українців смертністю. Бердичівляни теж були в паніці від зафіксованої смерті одного чоловіка, у якого виявили і підтвердили штам H1N1.


Обговорити, що чекає на бердичівлян у 2016-2017 роках, коли розпочнеться епідсезон, яку профілактику вже потрібно робити та яким чином лікарям потрібно готуватися до масових відвідувань хворими лікарень, зібралися в четвер, 10 листопада, в актовій залі Центральної міської лікарні лікарі та медичні працівники. Саме тут проходила конференція, що стосувалася питання епідемії грипу в Україні в епідемічному сезоні 2016-2017 років. Перед присутніми по черзі виступали спеціалісти в даній галузі, розповідаючи про різновиди грипу, їхні симптоми та лікування і наочно підтверджуючи це презентацією, розробленою інфекціоністом МОЗу України О.А. Голумбовською.


У якості передісторії було зазначено, що перша пандемія грипу зафіксована у 1580 році, 21 мільйон смертей зафіксовано при пандемії 1918-1919 років, а вірус було ізольовано у 1933 році.


В 20 столітті теж активно діяли три різновиди грипу: «іспанка», «азіатський грип» та «гонконгський.


У минулому році в Україні зафіксовано 5,8 мільйонів випадків захворювань на грип, 342 випадки смертей, серед яких і двоє вагітних жінок. В Бердичеві було 13000 хворих на ГРВІ, 500 – грип і, як вже було зазначено, 1 смерть. Цьогоріч прогнозується, що близько 8 мільйонів українців можуть захворіти.


Спеціалісти в галузі медицини зазначають, що причинами летальності є відсутність щеплень і не своєчасне звернення до лікаря. Адже такі симптоми, як гострий і раптовий початок підвищення температури в проміжку між 38,5 – 40 градусів, сухий кашель з біллю в грудині та інтоксикація, вже повинні бити на сполох та змушувати звертатися до лікарів, а не займатися самолікуванням вдома. А такі штами грипу, як H1N1 («Каліфорнія») та H3N2 («Гонконг»), які передбачаються цьогоріч, потребують погодинного спостереження. А все тому, що симптоми часто можуть змінюватися, а на рентгені спостерігається симптом «сніжної бурі», тобто білі розпорошення на знімку.


Бердичівським лікарям та медичним працівникам ще раз нагадали про основні покази для госпіталізації, про які потрібно добре знати дільничним лікарям, адже в першу чергу саме до них звертають хворі. Особливо закликали звернути увагу на тих, хто проводить більшість часу в приміщеннях закритого типу – будинках престарілих та інтернатах. Окремі поради надали і стосовно тих, хто знаходиться в групі ризику: малі діти, вагітні жінки, люди похилого віку, а також ті, хто хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання і має надмірну вагу. Зауважили і те, що лікування необхідно починати в перші 48 годин від початку захворювання, аби не допустити ускладнень.


Але найбільше наголошували на тому, щоб медпрацівники та лікарі нагадували і закликали робити щеплення, щоб бердичівляни вберегли себе і своїх рідних від можливості захворіти. От тільки нині проявляється тенденція зниження кількості щеплень, бо люди просто бояться їх робити. Хоча в цьому випадку на шальках терезів є і «за», і «проти». Робити щеплення варто, як зазначають лікарі, бо це врятує життя, знизить ризик передчасних пологів у вагітних, зменшить ризик госпіталізації немовлят віком до 6 місяців. А «проти» багато хто тому, що це небезпечно для алергіків, можуть бути побічні ефекти у вигляді підвищення температури та інші. І хоча ефективним щеплення є всього один сезон, не дає стовідсоткової гарантії від інфікування і забезпечує імунітет через 2-3 тижні після вакцинації, це є основним засобом або вберегтися від захворювання, або забезпечити собі не такий важкий перебіг протікання.


Далі інформація, виголошена на конференції, стосувалася лікарських препаратів, які варто застосовувати при перших ознаках захворювання та для лікування, а також ті ліки, які сприятимуть профілактиці грипу. Але, не зважаючи на це, ще і ще раз варто пам’ятати, що не потрібно займатися самолікуванням, а при перших проявах одразу ж звертатися до лікаря. Саме він зможе ідентифікувати, чи це грип, чи щось інше. І не варто забувати про засоби, що підвищують імунну систему організму, та вітаміни – все це допоможе створити певний бар’єр на шляху до можливої хвороби.

IMG 0631

IMG 0634

IMG 0636

IMG 0637

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук

Подібні матеріали