Четвер, 1 Червня

Обласний госпіталь в Бердичеві продовжує оновлюватись та отримувати необхідну апаратуру від спонсорів

Коли приходиш до цього лікувального закладу, завжди отримуєш приємні враження від того, наскільки злагоджено, дружньо, а головне професійно, працюють та допомагають своїм пацієнтам лікарі, медсестри та інший персонал. Обласний госпіталь, розташований у Бердичеві, є тим місцем, куди з тієї чи іншої причини потрапляє людина, аби отримати лікування, реабілітацію та допомогу від медичних працівників. А нині тут, так сказати, зустрічаються три покоління, яких об’єднує спільний спогад - війна. І не важливо, чи це Друга світова,  чи війна в Афганістані,чи теперішні події на сході Україні, їм є чим поділитися один з одним, є що розповісти і що згадати.

У зв’язку з тим, що приміщення цього лікувального закладу не нові і час дається взнаки, у госпіталі поступово щоразу оновлюють палати, відділення, кабінети, щоб пацієнтам було комфортно та щоб покращити умови їхнього перебування тут. Крім цього, по можливості постійно відбувається оновлення життєво необхідної апаратури для оперативного втручання, реабілітації, проведення досліджень. І приємно відзначити, що допомагають у цій дійсно благородній справі не лише держава, виділяючи субвенцію, а й небайдужі люди в особах підприємців, компаній, організацій та інших благодійників. До клопіткої роботи з покращення умов госпіталю та до великих зусиль з придбання потрібних приладів щороку долучаються учасники бойових дій, афганці та АТОшники, і спонсори. В минулому році операційна та кабінет діагностики поповнилися новими приладами, а також оновився і реабілітаційний кабінет, де з’явилися нові сучасні тренажери та цікаві новинки в області реабілітації.


Цьогоріч, як зазначив головний лікар обласного госпіталю Павло Журбенко, запросивши в гості представників місцевих і навіть обласних ЗМІ, робота з покращення матеріально-технічної бази та оснащення госпіталю для ветеранів війни продовжується. Також продовжується робота з профспілкою «Нафтогаз України», що вилилося в отримання нової необхідної апаратури на загальну суму 153 тисячі гривень. Це і прилади в операційну, і прилади фізіотерапії, і діагностичні прилади, і масажні столи. Павло Журбенко детально пояснив причину необхідності такої апаратури для лікувального закладу. Фізіотерапія – це один із тих додаткових методів лікування, який не потребує фактично ніяких додаткових ресурсів, окрім самих приладів і правильного призначення пацієнтам даних процедур. Сучасні масажні столи, що їх у подарунок отримав госпіталь, на сьогоднішній день можна побачити в косметичних салонах та приватних масажних кабінетах.


Щодо діагностики, то головний лікар госпіталю відзначив, що минулоріч почали з кількох електрокардіографів та апарату УЗД, а тепер отримали апаратуру, що повністю дає діагностику по легеневій системі, обміну кисню, вентиляції легень. Це значно покращує якість обстеження і лікування пацієнтів. А оскільки заклад у зв’язку з останніми подіями взяв на себе функцію лікування та реабілітації учасників АТО, то ця потужна апаратура – вагомий внесок для того, аби ставити молодих хлопців на ноги та в повному обсязі надавати необхідну допомогу.


Продовжується і оновлення відділень госпіталю. Проходять ремонтні роботи з облаштування санвузлів у відділені гастроентерології, які повністю адаптовані для людей з особливими потребами. Все для того, щоб пацієнт на інвалідному візку міг заїхати і в туалет, і в душову кімнату, чому сприяють широкі двері та спеціальні поручні. Крім того, продовжуються ремонти в маніпуляційній та в їдальні, а також буквально через тиждень розпочнуться роботи і в центрі неврологічної допомоги та психологічної реабілітації, на що вже виділено кошти у сумі більше 1 мільйона гривень. Велику вдячність керівництво госпіталю висловлює губернатору, голові Житомирської обласної ради та самій обласній раді за те, що відгукуються на такі потреби, і сподівається, що також, можливо, і буде вирішена проблематика з блоком, де пацієнти приймають ванни.


Загалом, як зазначає Павло Журбенко, фінансування госпіталю надходить з різних джерел. Основне джерело – це державна субвенція, що регламентує забезпечення і норми харчування та медикаментозного забезпечення. Харчування, до речі, у госпіталі п’ятиразове і планують по можливості перейти на шестиразове. Медикаментами теж заклад забезпечений майже повністю, причому і сучасними, велику роботу у цій сфері проробили і начмед, і заввіділенням. Також допомагають активно благодійники і всі ті, кому небайдуже, як проходитиме лікування та реабілітація ветеранів-учасників війни.


Робота по оновленню госпіталю та його забезпечення усім необхідним цьогоріч буде продовжуватися, причому не тільки з вищезазначеним благодійником «Нафтогаз України». Вже є домовленість стосовно сучасних тренажерів-приладів для лікувальної фізкультури. Такий тренажер вже надали і він досить дороговартісний. Буде і співпраця з іншими благодійниками задля покращення і матеріально-технічної бази госпіталю, і умов перебування тут людей.


«Світ не без добрих людей, кожен один одного знає і знає, на що кожен спроможний. В когось люди вірять, а в когось – ні. В мене люди вірять і бізнесмени вірять, тому вкладають сюди колосальні кошти. Лише за останні півтора роки було вкладено більше 2 мільйонів гривень від благодійників, що набагато більше, ніж надала держава», - відзначив Павло Журбенко.
Світлана Семчук

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.