Роздрукувати цю сторінку

Яка колба для кальяну краща?

08 груд. 2021 Лесь Гаврилюк

Колби для кальяну бувають різних розмірів: вузькі до 17 см для коротких шахт, середні – 17-25 см та високі – 25-35 см. Також колби відрізняються за формою та зовнішнім виглядом, тому обирайте на власний смак.

Колба для кальяну
Коли купуєте колбу, зверніть увагу на її зовнішній вигляд, чи немає тріщин або якихось недоліків. Також звертайте увагу на внутрішній діаметр колби – він повинен бути приблизно такий самий, як діаметр шахти, щоб шахта щільно входила в колбу з ущільнювачем.
Крім цього, обираючи колбу, вам потрібно звертати увагу:

  • На технологію виготовлення, матеріал та виробника.
  • Розмір та об'єм.
  • Форма, габарити та стійкість.

Розберемо все по порядку.

Технологія виготовлення, матеріал та виробник

Найкращий матеріал для колби той, який не вбирає запахи. Найчастіше купують колби зі скла, тому що вони недорогі. Набагато рідше купують колби з металу, тому такі колби на ринку є рідкістю. Колби з пластика купувати не рекомендуємо, оскільки пластик вбирає запахи.

Китайські колби, як би це дивно не звучало, виготовляють за європейськими стандартами, нехай і не так якісно. Європейські технології термовакуумної обробки, додавання цинку до складу скла та дешева робоча сила роблять китайські колби оптимальним варіантом і за міцністю, і за вартістю.

Богемське скло, що виготовляється на чеських заводах, робить такі колби досить міцними та естетично красивими. З такими колбами приємно курити, а товщина скла значно запобігає виникненню незначних пошкоджень.

Колба Wookah з кришталяКолба Wookah з кришталя


Якщо говорити про скло, то тривалість експлуатації колби, а також її міцність будуть залежати від того, наскільки акуратно колбу видувають, чи є бульбашки повітря в її стінках та інших факторів. За сирійською технологією матеріал заливають у спеціальну форму, але, через відсутність високого тиску, у стінках колби залишаються бульбашки повітря. Вони значно скорочують зносостійкість колби та впливають на термін її служби.

Розмір та об'єм колби

Також, чим більша висота шахти, тим більшого об'єму потрібно обирати колбу, щоб нижня частина шахти не упиралася в дно. Об'єм робочого повітря колби для кальяну – об'єм простору над рідиною у герметичній колбі з шахтою. Чим більше простору над рідиною, тим легше курити.

висота колби кальяну впливає не лише на стійкість, але і на легкість паління

Висота колби кальяну впливає не лише на стійкість, але і на легкість паління


Форма, габарити та стійкість

Обираючи колбу, приділіть особливу увагу діаметру основи колби – одному з основних критеріїв стійкості колби. Чим більше рідини в колбі і чим більший діаметр її основи по відношенню до висоти та ваги шахти – тим нижчим буде центр тяжіння і тим стійкішим буде весь кальян.

Перевірені виробники кальянних колб

Заслуговують на довіру колби 2х2 HOOKAH, CRAFT, DROP, KARMA, SKY HOOKAH, WOOKAH.

Автор: Лесь Гаврилюк, эксперт українського інтернет-магазина кальянів Хука.

Потрібна колба для кальяну? Купуйте на сайті магазину HUKA.COM.UA