Понеділок, 30 Січня

жовтня 2019 — РІО Бердичів

 

Лише нещодавно ми писали про те, що команда нашого народного депутата Богдана Кицака взялась за написання стратегії розвитку Бердичева аж до 2030 року. Саме зараз іде її напрацювання у фокус-групах, та очікується обговорення і прийняття на наступних зібраннях небайдужих бердичівлян.

Думаю, що саме в цей період учасникам обговорення доцільно ознайомитись із документом, який днями був оприлюднений на Офіційному порталі міста у вигляді проекту рішення Бердичівської міської ради. Можливо, з нього «стратеги 2030» зможуть взяти щось корисне, а, може, навпаки, із десятирічної стратегії , яка лише пишеться, доцільно щось вже зараз включити до трирічної комунальної стратегії, яка вже через місяць стане обов’язковою для виконання.

Як на мене, то навіть на перший погляд, комунальна стратегія міських чиновників просто повторює і продовжує реалії, які склались на сьогодні в Бердичеві, і дає дуже мало можливостей для зміни існуючого порядку.

З неї складається враження, що комунальні підприємства, які підпорядковуються де-юре міській раді, а де-факто – міському голові, існують самі по собі, в якомусь вільному просторі. Так, хоча й в першому розділі згадується назва підприємства «КЕС» (комплекс екологічних споруд), але у розділі, пов’язаному з каналізацією про нього забувають. Те, що в переліку надавачів житлово-комунальних послуг немає «Бердичівського РЕМу» та управління газового господарства теж підтверджує таке враження.

Особливо смішно звучить фраза: «Питне водопостачання міста забезпечується за рахунок 2-х джерел - підземного та поверхневого водозаборів». І якщо воду, яка подається до осель жителів вулиць Низгірецької та Білопольскої з артезіанських свердловин ще можна назвати «питною», то воду з-під крана вже давно відвикли пити жителі всіх інших мікрорайонів міста. Для них питне водопостачання – це п’ятилітрові пластмасові фляги, черги до колодязів та купівля води у численних кіосках, магазинах чи спеціальних автоматах.

Так само автори документу забули у розділі «Теплопостачання» вказати, що більша половина мешканців багатоквартирних будинків вже давно не користуються послугами комунального теплоенерго, а якби не супротив міської влади, то вже б давно всі мешканці Бердичева не чекали як манни небесної строку включення комунальних котелень, а грілись би коли хотіли, як це роблять мешканці більшості сусідніх міст.

Пропонуємо всім небайдужим жителям нашого міста прочитати програму, яку друкуємо нижче, без цифрових даних (такі дані є на офіційному сайті) і пропонувати свої зміни до неї у коментарях у мережі «Фейсбук».

 

Програма розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Бердичева на 2020 рік та прогнозів на 2021-2022 роки

Загальні положення

Програма розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Бердичева на 2020 рік та прогнозів на 2021-2022 роки (далі Програма) розроблена з врахуванням основних напрямків стратегії реформування житлово-комунального господарства України з метою підвищення ефективності та надійності функціонування житлово- комунальних систем життєзабезпечення населення міста, його благоустрою та поліпшення якості житлово-комунальних послуг.

Виконання Програми передбачає удосконалення системи управління підприємствами і організаціями житлово-комунального господарства, розвиток ринкових відносин у галузі, створення конкурентного середовища і ринку послуг, залучення інвестицій у галузь, проведення ефективної енергозберігаючої політики, підтримки ОСББ, як партнерів у реалізації Програми.

На підставі аналізу результатів виконання заходів Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Бердичева на 2019 рік за кожним напрямком діяльності визначені невирішені проблеми, цілі та пріоритети, шляхи розв'язання головних проблем та досягнення цілей. В основу Програми покладені державні стратегії і основні напрямки розвитку житлового та комунального господарств міста.

В Програмі максимально враховано суспільні потреби мешканців міста Бердичева щодо забезпечення якісними послугами та належним благоустроєм, а також перспективи розвитку міського господарства на 2021-2022 роки. Прогнозний обсяг фінансових ресурсів для виконання заходів Програми, визначено в цінах, які діяли на момент розробки Програми.

  1. Сучасний стан житлово-комунального господарства і благоустрою міста та визначення проблем, на розв'язання яких спрямовані заходи Програми.

Житлово-комунальне господарство – це важлива соціальна галузь життєзабезпечення міста, яка надає населенню, підприємствам і організаціям необхідні житлові та комунальні послуги. Житлове-комунальне господарство є найбільш технічно відсталою галуззю економіки з багатьма проблемами, які останнім часом особливо загострилися. Дійшов критичної межі технічний стан мереж і споруд, які експлуатуються підприємствами житлово-комунального господарства. Планово-попереджувальний ремонт поступився місцем аварійно- відновлювальним роботам.

Проблеми та причини, які не дозволяють сьогодні якісно утримувати житлово-комунальне господарство та якісно надавати послуги населенню:

- несвоєчасне оновлення основних фондів;

- низький рівень впровадження енергозберігаючих технологій;

- хронічне недофінансування капітального ремонту житлового фонду та інженерних комунікацій та, як наслідок, значне погіршення технічного стану інженерного обладнання, окремих конструктивних елементів будівель, наявність ветхого та аварійного житла;

- недостатність бюджетних коштів, які передбачаються на утримання об’єктів благоустрою міста, капітальний ремонт доріг, мереж вуличного освітлення, озеленення тощо.

В місті Бердичеві житлово-комунальні послуги надають такі організації, як МК ВЖРЕП №7, ПП «Житлоремекс 2», МКП «Бердичівводоканал», КП «Бердичівтеплоенерго», ТОВ «Полісся Екосфера», ЗАТ «КЕС», МКАРС та МКПРС на воді, МКП «Бердичівкомунсервіс» та КП «ККП м. Бердичева».

Житлове господарство.

Житлова сфера – це найважливіша соціальна галузь всього міського господарства, від стану якої значною мірою залежить соціальна і політична ситуація як у місті, так і в державі. Житловий фонд міста Бердичева нараховує 636 багатоквартирних житлових будинки, загальною площею 1086,6тис.кв.м. 01.10.2019 року З них, станом на 01.10.2019 року, в 186 будинках, загальною площею 680,660 тис.м2, створено 162 ОСББ, що становить 56% від загальної площі житлового фонду міста. Відповідно до чинного законодавства України проведено конкурсу на призначення управителя багатоквартирних житлових будинків, в яких не створено ОСББ.

По результатах проведеного конкурсу призначено управителів багатоквартирних будинків, якими стали МК ВЖРЕП №7 та ПП «Житлоремекс 2». Коштів, які виділяються з міського бюджету на ремонт житлового фонду, недостатньо для вирішення всіх проблем, у зв’язку з великою потребою в капітальному ремонті покрівель, ліфтів, систем опалення, мереж водопостачання та водовідведення, герметизації панельних стиків та інших конструктивних елементів житлових будинків. На сьогодні потребується проведення невідкладного капітального ремонту шиферної покрівлі, м'якої покрівлі, герметизації панельних стиків, внутрішньобудинкових мереж водо-, теплопостачання та водовідведення, електричних мереж, фасадів, димарів, внутрішньобудинкових проїздів.

Приватизація житлового фонду призвела до появи власників житла з утриманським ставленням до свого житла. Як наслідок - власниками житла здебільше стали особи, не готові нести тягар утримання житла, що є обов'язковим атрибутом будь-якої власності. Безоплатно отримавши житло, вони очікують фінансової допомоги з боку держави або міської влади на його утримання та на проведення капітальних ремонтів.

Для позитивного вирішення питання щодо своєчасного ремонтування конструктивних елементів та внутрішньобудинкових інженерних мереж розроблена та затверджена рішенням міської ради від 18.08.2019 № 954 «Про затвердження Програми співфінансування робіт з капітального ремонту/реконструкції багатоквартирних житлових будинків у м. Бердичеві на 2019-2021 роки».

Дана Програма, яка передбачає створення механізму співфінансування ремонтів багатоквартирних будинків і, як наслідок, стимувалювання співвласників до збереження та утримання спільного майна. Адже відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», власники квартир у багатоквартирному будинку є співвласниками всіх допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території, відповідно до своєї частки майна у будинку.

Залучення коштів співвласників багатоквартирного житлового будинку не тільки підвищить фінансові можливості щодо проведення ремонтних робіт, але й стимулюватиме не байдуже ставлення мешканців до спільного майна, його утримання і збереження. Зі сторони міської влади треба лише допомогти їм подолати інертність мислення, звичку чекати і сподіватися на те, що міський бюджет і надалі буде нести весь тягар проблем щодо утримання і модернізації житлового фонду. Одним із завдань у напрямку реформування житлово-комунального господарства і надалі залишається створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі – ОСББ). З метою стимулювання створення ОСББ в 2019 році проведено три конкурси: 2 конкурси проектів з реалізації енергоефективних заходів та 1 конкурс з благоустрою територій прилеглих до будинку. В кожному конкурсі визначено по чотири переможця.

Водоканалізаційне господарство.

Водопостачання та водовідведення міста забезпечує МКП «Бердичівводоканал», діяльність якого спрямована на задоволення потреб населення в якісних послугах водопостачання і водовідведення, покращення якості питної води та екологічної обстановки міста, зменшення шкідливих викидів в навколишнє природне середовище.

Питне водопостачання міста забезпечується за рахунок 2-х джерел - підземного та поверхневого водозаборів. Водозабір із підземного джерела ведеться через артсвердловини. Їх на балансі МКП «Бердичівводоканал» 49 одиниць, з яких 17 знаходиться в робочому стані, а 32 експлуатуються, як спостережливі. І лише при виділенні коштів на їх ремонт та прочистку можлива подальша їх експлуатація. За час експлуатації свердловин виснажився підземний горизонт, артсвердловини потребують капітального ремонту, добова подача складає близько 2,5тис. м3, що становить 36% від попереднього дебіту.

Протяжність водопровідних мереж становить – 176км, з них аварійних – 71км (40,3%), які експлуатуються понад 70 років. МКП «Бердичівводоканал» обслуговує 16 каналізаційних насосних станцій, в 13 з яких обладнання зношено на 100% і потребує повної заміни і модернізації на сучасне з меншою енергоємністю. Каналізаційна мережа складає 84км, 38% якої потребує капітального ремонту або заміни.

Міські очисні споруди каналізації потужністю 3,5 тис. м3/добу повністю замортизовані, та не забезпечують очистку стічних вод в повній мірі та певної якості. В 2012 році розпочато реконструкцію очисних споруд господарсько- побутової каналізації, будівництво яких було законсервоване в 90 роках минулого століття. До початку реконструкції ступінь готовності об’єкту становив 57%. Проектом реконструкції передбачається добудова існуючих (недобудованих) очисних споруд, будівель та мереж з використанням новітнього енергозберігаючого технологічного обладнання та технологій.

Фактично за період 2012-2016 роки використано 8644,268тис.грн., з них з державного бюджету 6881,575тис.грн. і 1762,693 з міського бюджету. Залишок кошторисної вартості станом на 01.10.2019 року складає 70 432,657тис.грн., проектна потужність – 12500м3/добу. Без державної підтримки за кошти міського бюджету закінчити реконструкцію очисних споруд не під силу.

Теплове господарство

КП «Бердичівтеплоенерго» є головним постачальником теплової енергії в місті, обслуговує 14 котелень і 46,805км теплових мереж, опалює 335 житлових будинки, школи, дитячі садочки, установи охорони здоров'я та інші об’єкти. Діяльність підприємства спрямована на покращення якості теплозабезпечення міста, технічне переоснащення, модернізацію та вдосконалення на основі принципу економічної доцільності та енергоефективності теплопостачання, переведення котелень на використання альтернативних видів палива, заміну магістральних та розподільчих теплових мереж на трубопроводи в пінополіуретановій ізоляції. 79 житлових будинки обладнані засобами обліку теплової енергії.

МКАРС та МКПРС на воді.

З метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, мінімізації їх наслідків та захист населення і території міста Бердичева, реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Кодексу цивільного захисту України, Галузевого стандарту ГСТУ 75.2-24361240-001-2001 «Аварійно-рятувальні служби. Правила постійного та обов'язкового обслуговування аварійно-рятувальними службами об'єктів та окремих територій» створено міську комунальну аварійно-рятувальну служба (далі – МКАРС) та міську комунальну пошуково-рятувальної службу на воді (далі – МКПРС на воді). Дані підприємства потрібно утримувати в стані постійної готовності до оперативного реагування та розвивати можливості служб по наданню допомоги мешканцям міста Бердичева, що потрапили у надзвичайну ситуацію.

Основні принципи діяльності служб: - забезпечення постійного та обов'язкового обслуговування об’єктів та окремих територій міста Бердичева, виконання аварійно- попереджувальних, аварійно-рятувальних та аварійно відновлюваних робіт; - надання безкоштовної допомоги під час надзвичайних ситуацій, аварій, катастроф і стихійного лиха мешканцям міста Бердичева; - термінове реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру; - термінове проведення аварійно-відновлювальних робіт, які вимагають спеціальних рятувальних технологій і застосування спеціалізованих засобів, в тому числі електростанцій, освітлювальних установок, вантажопідйомних механізмів, інших засобів механізації робіт; - забезпечення безпеки громадян на воді як з настанням купального сезону, так і у зимовий період; - проведення, за дорученням Відділу аварійно- рятувальних робіт у регіонах України, відрядження спеціалістів відповідно до угод про взаємодопомогу, виконання інших обов'язків; - надання додаткових платних послуг у відповідності до переліку та вимог діючих законодавчих актів для аварійно-рятувальних служб, а також протиаварійного та профілактичного призначення, що потребують застосувань умінь рятувальників, спеціальних засобів захисту та оснащення

Однією з основних задач діяльності МКАРС є забезпечення належного освітлення вулиць міста та підтримання мереж зовнішнього освітлення в робочому стані. Мережі зовнішнього освітлення - це 4817 світлоточок, з яких 916 штук з лампами розжарювання та 3901 штук з натрієвими лампами. Служба експлуатує 161,310км повітряних електромереж та 32 шафи керування зовнішнім освітленням. Включення та відключення зовнішнього освітлення міста здійснюється автоматично з автоматичного вимикача диспетчерського пункту служби.

Благоустрій міста

Реалізація програми з питань благоустрою міста забезпечується відповідальними виконавцями - міським комунальним підприємством «Бердичівкомунсервіс» та комунальним підприємством «Комбінат комунальних підприємств м. Бердичева», на балансі яких знаходяться об'єкти та елементи благоустрою. Всі ці об'єкти потребують щоденного утримання і обслуговування, поточного ремонту, поступової реконструкції та капітального ремонту, враховуючи їх технічний стан. Санітарний стан та благоустрій м. Бердичева визначено Правилами благоустрою території та утримання індивідуальних будівель у м. Бердичеві, забезпечення в ньому чистоти і порядку, які затверджені рішенням Бердичівської міської ради від 31.03.2005 № 529. МКП

«Бердичівкомунсервіс» забезпечує:

- утримання парків, скверів, зелених зон (знесення аварійних дерев, садіння, формування та обрізування дерев та кущів, косіння газонів, очищення газонів і квітників від опалого листя, садіння квіткової розсади у квітниках); - утримання інших об’єктів благоустрою (громадські туалети, зливова каналізація); - утримання вулиць та доріг міста (підмітання проїзної частини від сміття та навантаження його на транспорт,і вивезення сміття, полив в літній період, прибирання снігу, посипання піщано - соляною сумішшю в зимовий період); - утримання малих архітектурних форм на території міста (автобусні зупинки, розрахунки за спожитий газ, який використовується для меморіалу «Слава захисникам України» на пл. Соборній, 1); - будівництво притулку для безпритульних тварин, яке розпочато в 2017році.

Крім того, підприємство проводить ремонт і утримання доріг та вулиць міста, технічних засобів регулювання дорожнього руху, дорожніх знаків, дорожньої розмітки.

З метою розвитку ринкових відносин, ліквідації монополії у сфері житлово-комунального господарства, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», було проведено конкурс з надання житлово- комунальних послуг з вивезення побутових відходів в м. Бердичеві та визначено переможця - ТОВ «Полісся Екосфера», з яким укладено договір на 1 рік.

На території міста функціонує сміттєзвалище для ТПВ площею 5,1га по вул. Чуднівській, 156-а, де щоденно захоронюється близько 40,0м куб. відсортованих ТПВ. Сміттєзвалище знаходиться у комунальній власності громади міста. На території сміттєзвалища за власні кошти підприємства ТОВ «Полісся Екосфера» побудовано І чергу сміттєпереробного заводу потужністю 30 тис. тон ТПВ в рік - лінію сортування сміття. Це потужний сучасний комплекс із переробки сміття, що дозволяє зменшити навантаження на існуюче сміттєзвалище на 50%. Послугами з вивезення твердих побутових відходів охоплено 85% населення міста.

Індикатором критеріїв сприятливого для життєдіяльності людини навколишнього середовища є стан так званих “зелених легенів міста”. Площа зелених насаджень в місті складає 340,64га, які повністю охоплені доглядом. На кожного жителя міста припадає 46 квадратних метрів зелених насаджень, без обліку садів будинків приватного сектору. Роботи по догляду та утриманню зелених насаджень виконує МКП «Бердичівкомунсервіс». До складу робіт входить догляд за зеленими насадженнями (дерева, кущі), газонами, скверами, квітниками.

КП «Комбінат комунальних підприємств м. Бердичева»

На території міста розташовано чотири кладовища, загальною площею 86,0047га, з них одне кладовище діюче, яке розташоване по вул. Бистрицькій, 116. КП забезпечує: - утримання території чотирьох кладовищ міста в літній та зимовий періоди; - проводить поточний ремонт солдатських могил на військовому секторі кладовища по вул. Пушкіна, 105; -здійснює поховання померлих одиноких та невідомих громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від яких відмовились рідні.

Громадські організації міста.

Дана Програма передбачає надання фінансової підтримки на безповоротній основі з міського бюджету, в межах фінансової можливості, громадським організаціям міста, діяльність яких спрямована на забезпечення виконання заходів по благоустрою міста.

  1. Мета програми

Метою Програми є забезпечення реалізації в місті Бердичеві реформування і розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою, державної політики реформування галузі ЖКГ, визначення першочергових цілей, спрямованих на сталий розвиток житлового господарства, надання якісних послуг з утримання житлового фонду, задоволення потреб населення в якісних послугах, визначення основних напрямків, спрямованих на благоустрій, ремонт та утримання вулично – дорожньої інфраструктури міста Бердичева та створення умов комфортного проживання мешканців на території міста відповідно до державних стандартів, норм і правил.

  1. Обгрунтування шляхів та засобів розв'язання проблем, обсягів та джерел фінансування, строки та етапи виконання Програми Реалізація Програми відбудеться шляхом виконання організаційних, інженерно-технічних, екологічних та економічних заходів, що забезпечать якісне надання житлово-комунальних послуг та комплексний благоустрій території міста.

Шляхи та засоби розв'язання проблем передбачається здійснювати в таких сферах: - утримання будинків і прибудинкових територій, у тому числі проведення реконструкції та капітального ремонту житлового фонду і прибудинкових територій; - надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення; - надання послуг з централізованого теплопостачання, у тому числі з використанням альтернативних видів палива; - ремонт приміщень, будівель, споруд, інженерних мереж; - благоустрій міста.

Вирішення загальних проблем буде здійснюватися наступними шляхами: - підвищення якості ремонту та утримання об'єктів галузі «Житлово- комунальне господарство» та благоустрою міста; - захист об'єктів галузі «Житлово-комунальне господарство» та благоустрою міста від неналежної експлуатації, інших незаконних дій, збереження їх функцій та якості; - формування ефективних договірних відносин між усіма суб'єктами надання послуг; - систематичне висвітлення в засобах масової інформації проблемних питань та шляхів реформування та розвитку житлово- комунального господарства та благоустрою міста.

Фінансове забезпечення Програми Фінансове забезпечення виконання заходів Програми здійснюється за рахунок: - коштів державного бюджету; - коштів міського бюджету (в межах фінансової можливості бюджету); - коштів житлово-комунальних підприємств, ОСББ та мешканців; - інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.

Суми фінансування Програми визначаються рішенням Бердичівської міської ради «Про міський бюджет міста Бердичева на 2020рік». У ході реалізації заходів Програми можливі коригування, зміни, уточнення, доповнення, введення додаткових заходів, пов'язані з фактичними надходженнями коштів на реалізацію заходів Програми. Дані зміни вносяться рішеннями міської ради «Про внесення змін до міського бюджету міста Бердичева на 2020рік» та «Про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Бердичева на 2020 рік та прогнозів на 2021-2022 роки». Головний розпорядник коштів, передбачених на реалізацію заходів Програми, є управління житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури. Комунальні підприємства отримують кошти на виконання заходів Програми і є одержувачами бюджетних коштів. По закінченню бюджетного року головний розпорядник коштів

 

  1. Строки та етапи виконання Програми

Дана Програма реалізовується в три етапи. Строк реалізації Програми - 3 роки.

  1. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники

Першочергові завдання реалізації Програми:

- забезпечення населення міста житлово-комунальними послугами належного рівня та якості;

- покращення технічного стану житлового фонду міста та прибудинкових територій;

- фінансова підтримка вже створених об’єднань співвласників багатоквартирних будинків шляхом проведення капітального ремонту їх конструктивних елементів і мереж живлення (водопостачання, водовідведення, центральне опалення, ліфтового обладнання) та опорядження прибудинкових територій;

- заохочення населення міста до самоуправління існуючим житловим фондом у відповідності до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»;

 - розвиток конкурентного середовища та ринкових відносин у сфері надання житлово-комунальних послуг;

 - поступове виведення з експлуатації аварійних житлових будинків, покращення технічного стану ветхого житла;

- попередження виникнення аварійних ситуацій, забезпечення надійності функціонування водо-каналізаційних систем;

- покращення екологічної і санітарно-епідеміологічної ситуації, уникнення загроз здоров'ю населення;

- збереження важливого природного ресурсу – питної води;

- збільшення ефективності обладнання, що використовується;

- зменшення енергоємності обладнання, зменшення витрат енергоносіїв;

- модернізація системи зовнішнього освітлення міста на основі застосування принципів енергоефективності та енергозбереження з використанням сучасного електро-та світлотехнічного обладнання;

 - здійснення видатків у 2020 році на сплату зобов'язань по обслуговуванню кредиту міжнародної фінансової організації Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) згідно договору від 15.12.2015 № ESC 2/15 для впровадження енергоефективних заходів (плата відсотків за користування кредитними коштами) в сумі 11 510,00грн. Відповідальний виконавець - фінансове управління виконавчого комітету Бердичівської міської ради;

 - ліквідація аварій і надзвичайних ситуацій; - забезпечення надійного захисту навколишнього середовища від дії шкідливих факторів, що виникають під час аварій та катастроф;

- підвищення ефективності проведення аварійно-рятувальних та пошукових робіт;

- забезпечення технічного стану об’єктів благоустрою та озеленення м. Бердичева для створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності мешканців міста довкілля, а також покращення екологічного середовища у місті;

- забезпечення належного утримання та поточного ремонту міських кладовищ, створення сприятливих умов для відвідування кладовищ мешканцями міста і догляду за могилами своїх близьких, поховання одиноких та невідомих громадян;

- забезпечення належного технічного стану і утримання зливової мережі виконання вимог нормативних документів з залученням необхідних коштів, матеріально-технічних ресурсів;

- забезпечення належного стану доріг, технічних засобів регулювання дорожнього руху, дорожніх знаків, нанесення шляхової розмітки на вулицях міста для створення умов з безпечного руху транспорту та пішоходів;

- забезпечення охорони і раціонального використання природних рослинних ресурсів. Заходи реалізації Програми на 2020 рік викладені в додатку

  1. Результативні показники Програми на 2020 рік викладені в додатку
  2. Заходи реалізації прогнозів Програми на 2021-2022 роки викладені в додатку
  3. 6. Очікувані результати Реалізація заходів Програми надасть можливість: - підвищити рівень та якість житлово-комунальних послуг, забезпечити надійну роботу інженерних систем життєзабезпечення міста; - покращити стан благоустрою територій міста, забезпечити належний санітарний стан території міста; - мімізувати технологічний вплив житлово-комунального господарства на навколишнє природне середовище і людину в цілому; - покращити стан дорожньо-вуличної мережі міста, поліпшити стан безпеки дорожнього руху; - підвищити рівень задоволеності жителів міста його естетичним виглядом; - забезпечити господарську самостійність підприємств житлово- комунального господарства, їх відповідальність за якість обслуговування населення; - зменшити нераціональні витрати матеріальних і енергетичних ресурсів, створити механізм стимуляції економії паливно-енергетичних ресурсів; - стимулювати розвиток ОСББ; - розвивати конкурентне середовище на ринку житлово-комунальних послуг.
  4. Організація виконання та контроль за ходом виконання Програми Виконання Програми здійснюється шляхом реалізації її заходів і завдань виконавцями Програми.

 Управління житлово-комунального господарства міської ради організовує і здійснює координацію дій між виконавцями Програми та контролює її виконання, вносить пропозиції щодо коригування Програми, а також виконує необхідні дії в межах своєї компетентності.

Щорічний звіт про виконання Програми виноситься на розгляд постійної комісії міської ради, на яку покладено контроль за її виконанням та затверджується рішенням міської ради в першому кварталі за звітним періодом.

Міський голова В.К Мазур

 

Опубліковано в ЖКГ

У Бердичеві в спортивному залі ДЮСШ імені Віталія Лонського відбувся Чемпіонат Житомирської області з вільної боротьби серед дорослих.

Опубліковано в Спорт

Про це свідчить аналіз фінансових показників бюджетів ОТГ Житомирської області за  9 місяців 2019 року, який підготував радник із місцевих фінансів Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Сергій Продоус

Опубліковано в Політика

Причому одразу ж пригадуються слова власника підприємства на тому таки конкурсі на визначення виконавця послуги з вивезення та захоронення твердих побутових відходів на запитання заступника міського голови щодо прийняття мір до боржників у вигляді складених протоколів. Адже на засіданні адміністративної комісії її члени розглядають протоколи про заборгованість того чи іншого бердичівлянина за послугу з теплопостачання, водопостачання, утримання будинку на балансі ВЖРЕП тощо. І позитивні результати є, бо люди сплачують або всю суму повністю, або частину і складають договори реструктуризації.

Опубліковано в ЖКГ

Про це можна дізнатись з оприлюдненого порядку денного найближчої сесії Бердичівської районної ради, де першим стоїть питання: «Про надання погодження Товариству з обмеженою відповідальністю “Бердичів-Пісок” щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами».

Опубліковано в Бізнес

Про це можна довідатись з інформації про виконання міського бюджету м. Бердичева за 9 місяців 2019 року, яка нещодавно була опублікована на офіційному сайті міської ради:

Опубліковано в Політика

Про це свідчить рішення, яке прийняла 21 жовтня цього року суддя Інна Хуторна.

Опубліковано в Пригоди

Дві футбольні команди юнаків ДЮСШ міста Бердичева продовжують свої виступи у Дитячо-юнацькій футбольній лізі України.

Опубліковано в Спорт

Мужчины также должны ухаживать за собой, чтобы иметь привлекательный и солидный внешний вид. Но женские салоны красоты для этих потребностей совершенно не подходят, именно поэтому на смену им пришли барбершопы - заведения для мужчин, где они могут чувствовать себя полностью комфортно, расслабленно, получать удовольствие от процедур по уходу и не терять себя. Эти заведения позволяют поухаживать за причёской и бородой, сделаны они полностью для мужчин и персонал состоит из представителей сильного пола. Ещё немного о специфике открытия и истории подобного заведения вы узнаете сегодня.

Опубліковано в На правах реклами

Бердичівським міськрайонним судом Житомирської області визнаний винним П. за вчинення адміністративного правопорушення, передбачене ч.2 ст. 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування).

Опубліковано в Офіційна інформація
Сторінка 1 із 13

bazar 800

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.