В Музеї історії Бердичева відбулася науково-краєзнавча конференція — РІО Бердичів

Вівторок, 19 Листопада

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

В Музеї історії Бердичева відбулася науково-краєзнавча конференція

20 років тому, у 1999 році, у Бердичеві відбулася науково-краєзнавча конференція, присвячена 200-річчю від дня народження Оноре де Бальзака, і протягом останніх 20-ти років час від часу краєзнавці організовували проведення таких всеукраїнських і міжнародних конференцій, присвячених письменникам та нашому місту зокрема і випускали збірники.

Цьогоріч же у четвер, 20 червня в Музеї історії Бердичева проходилаVIII Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Бердичівська земля як феномен розвитку європейської культури та мистецтва». Присвячена вона 220-річчю від дня народження французького письменника Оноре де Бальзака, життя якого тісно пов’язане з Україною і з нашим містом, і 116-річчю від дня народження відомого єврейського письменника Шолома Алейхема.


Перед початком пленарного засідання, а розпочалося воно об 11-й годині, учасники конференції реєструвалися у вестибюлі. Їх, за словами директора музею і голови Житомирської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Павла Скавронського, налічувалося 77, тих, хто подали статті до наукового збірника, проте, на жаль, всі змогли приїхати.


Серед учасників конференції було 5 докторів наук, 15 кандидатів наук, працівники музею, працівники шкіл, краєзнавці, а також учні шкіл і студенти Бердичівського коледжу промисловості, економіки і права. Найбільше представили свої власні статті автори з нашого міста - 25 матеріалів, але до збірника увійшли і роботи авторів з Житомира, Києва, Новоград-Волинського, Чигирина, Вінниці, Малина, Рівного та навіть з Німеччини один учасник, проте він на конференцію до Бердичева не прибув.


З привітальним словом до присутніх на конференції виступила заступник міського голови Валентина Адаменко, яка подякувала усім за плідну, щоденну, клопітку роботу, за пошук, дослідження та прославляння Бердичева. Адже, як було зазначено, вивчення історії рідного краю спонукає до любові усієї держави, бо кожне місто, село, район – це Україна.


Приємним для учасників конференції став і виступ гостя з Києва, голови Національної спілки письменників Михайла Сидоржевського, який є нашим земляком, уродженцем села Старий Солотвин. Чоловік скористався запрошенням Павла Скавронського і завітав до Бердичева, щоб взяти участь у конференції, адже, за його слова, це цікаво для людини, котра народилася на Бердичівщині, кора також займається дослідженнями історії рідного краю в локальному вимірі, а також це гарний привід отримати для себе нову інформацію.


Почесну місію під час всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції у Бердичеві виконав Павло Скавронський. За дорученням голови Національної спілки краєзнавців України він вручив нагороди: звання і знаки «Почесний краєзнавець України» - доктору історичних наук, професору кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства ЖДУ ім. І. Франка Івану Ярмошику та доктору історичних наук, професору КНЕУ ім. В. Гетьмана Студінському Володимиру. Членський квиток члена Національної спілки краєзнавців України отримала кандидат історичних наук Оксана Вигівська.


Після такої приємної процедури нагородження присутні перейшли до робочої частини пленарного засідання, під час якої учасники конференції по черзі виступали з доповідями на теми, дослідженнями яких вони протягом певного часу займалися і результати роботи яких були вміщені в науково-краєзнавчий збірник.

 konferenciya1

 konferenciya2

 konferenciya3

 konferenciya4

 konferenciya5

 konferenciya6

 konferenciya7

 konferenciya8

 konferenciya9

 konferenciya10

 konferenciya11

super cina

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.