Депутат Швайківської сільської ради, директор СФГ «Заріччя» Микола Довгалюк: «Хто, як не ми?» — РІО Бердичів

Четвер, 23 Вересня

  • vistavka800

Депутат Швайківської сільської ради, директор СФГ «Заріччя» Микола Довгалюк: «Хто, як не ми?»

02 лип. 2021 Вікторія Кучерява

Стриманий і виважений, розсудливий та енергійний, доброзичливий і відповідальний – таким знають свого земляка жителі Швайківської територіальної громади. Ця розповідь – про депутата сільської ради, фермера з с. Слободище Миколу Довгалюка.

Батьківська справа – у надійних руках

Житель с. Слободище  – один із тих, хто не лише вболіває за рідний край, а й робить усе для того, щоб він розвивався. Він уміє та любить працювати на землі і віддано ставиться до обраної справи. Микола Довгалюк пов’язав своє життя зі Слободищем, де народився, виріс та закінчив школу. Після 9-го класу він вступив до Житомирського агротехнікуму, згодом отримав вищу освіту в Житомирському національному агроекологічному університеті за спеціальністю «Механізація сільського господарства»…

Кажуть, найкраща дорога та, яка веде додому... Микола Довгалюк обрав шлях сільського трудівника, продовживши справу батька, Віталія Миколайовича, котрий у 2003-му році заснував СФГ «Заріччя». Важка хвороба забрала життя голови славної родини, і у 2005-му середній син очолив фермерське господарство. Батьківський хист до підприємництва передався Миколі. Мама, Єлизавета Миколаївна, постійно допомагає доглядати «дітище» спочилого чоловіка. Підтримує в усьому й дружина Наталія Миколаївна – вчитель хімії та біології у закладах загальної середньої освіти сіл Слободище і Райки. Отож сімейна справа – у надійних руках, господарство з вирощування зернових та бобових культур і насіння олійних – доглянуте, оповите турботою та виплекане наполегливою працею… Що потрібно фермеру для успіху? Рухатися вперед і розвиватися, любити свою справу та землю, поважати людей і багато працювати – всі ці якості притаманні Миколі Довгалюку.

Позиція депутата: «Болючих проблем у селі багато, і їх потрібно вирішувати»

У депутати 36-річного Миколу Довгалюка обрали вже втретє. Декілька років тому – до районної ради і двічі – до Швайківської сільської. У селі багато болючих проблем, які потрібно вирішувати, зауважує народний обранець, голова постійної комісії з питань земельних відносин, архітектури та містобудування:

– Хто, якщо не ми? Кожний приходить із проблемами, які не терплять зволікання. Земельне питання – одне з головних. Люди довірилися, надали свої земельні паї. У нас багато заяв від АТОвців, мешканців нашої громади, на виділення земельних ділянок. Забезпечили майже всіх, котрі проживають на території ОТГ. І приблизно чверть сотні – жителі Слободища. А хтось ще не дооформив документи… Виборці звертаються з різних питань: матеріальної допомоги, щодо надання послуг сільськогосподарської техніки… Декілька років тому подарував автомобіль для ритуальних перевезень для сіл Слободища та сусідньої Швайківки.

– До чого прагнете, що хочеться змінити у житті громади, свого села?

– Хочеться, щоб дорога на Слободище була більш якісною. Дуже хвилює недбале ставлення до навколишнього природного середовища. Боляче дивитися на забруднене довкілля. У нас протікає річка Гнилоп’ять. Рибалки, які приїжджають, часто залишають після себе на березі купи сміття. Думаю, аналогічні проблеми є і в інших селах громади. Все починається з родини. Батьки мають виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи. Ми самі створюємо проблеми, самі маємо і вирішувати…

Микола Довгалюк народився 18-го січня. Мабуть, тому й любить зиму. Цього року вона принесла багато снігу й чимало клопоту. Депутату телефонували звідусіль, і він намагався допомогти. Трактор чоловіка постійно розчищав від снігу дороги у Швайківці, Мирославці, Слободищі, Катеринівці та Демчині.

Добрі справи робляться без шуму… На рахунку Миколи Довгалюка їх чимало. Про це ми дізналися від старости Слободищенського старостинського округу Романа Кваші:

– Великий розумник, свого часу був членом виконкому сільської ради. Має свою позицію і відстоює власну думку. Простий та прямолінійний. Люди знають і поважають Миколу Віталійовича. Ніколи ні в чому не відмовляє: чи то в школі трубу прорвало, і потрібний екскаватор, чи то подарунки придбати для сільських дітей, чи допомогти у підготовці до святкування Дня села. За його сприяння був проведений ремонт у шкільному харчоблоці, Микола Довгалюк придбав необхідні будівельні матеріали. Кожної зими стає помічником Святого Миколая, радує наших школярів і вихованців дитячого садка приємними подарунками під час Різдвяно-Новорічних свят. Цього року подарував місцевій школі плазмовий телевізор… Не цурається ніякої роботи. Йому можна зателефонувати у будь-яку годину – завжди допоможе.

Про рідних і близьких, улюблені заняття та особистий простір

Цікава особливість: у родині Довгалюків ім’я Микола – розповсюджене. Так звали й обох дідів героя нашого нарису Миколи Віталійовича, і по батькові серед Довгалюків чимало Миколайовичів. Святитель Миколай – покровитель цієї дружної, доброзичливої та працьовитої сім’ї, угодник Божий оберігає батьківську оселю та її домочадців. Є у Миколи Віталійовича два брата: старший В’ячеслав – державний службовець, працює у Житомирі. Молодший Віктор – агроном за освітою. Обидва мешкають у Бердичеві. Подружжя Наталії Миколаївни та Миколи Віталійовича Довгалюків має двох синів – радість, помножену на два. І з хлопчиками не занудьгуєш, говорить чоловік:

– Артему – 11 років, навчається у місцевій школі. Любить грати у футбол. П’ятирічний Тимур ходить до дитячого садка у Швайківці. Із задоволенням їздить на велосипеді та зі мною в машині…

– А Ви чим захоплювалися в дитинстві?

– Футболом. І грав у настільний теніс. Зараз, на жаль, не встигаю цим займатися… Час, проведений з родиною, та робота – головне моє захоплення.

– Літній сезон – гаряча пора для аграріїв. Чи виходить викроїти час для відпочинку?

– Гаряча пора починається навесні і триває до грудня. У жовтні–листопаді збираємо сою. Коли випадає можливість, намагаюся з сім’єю поїхати на відпочинок у Закарпаття чи на Азовське узбережжя.

– Чим і ким пишаєтеся?

– Своїми батьками. Мама – назавжди авторитет в усьому. Пишаюся дружиною і дітьми, їх маленькими та великими успіхами. Школяр Артем добре вчиться. На День села був нагороджений грамотою за активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Створи найбезпечнішу школу мрії» від ЮНІСЕФ Україна.

– Що радує найбільше?

– Дитячий сміх. Коли він звучить, то й на душі набагато краще. Дитячий сміх дарує радість, тепло і надію…

Dovgalyuk1

Dovgalyuk2

Dovgalyuk3

 

 

 

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.