Вівторок, 4 Жовтня

У Бердичівському центрі зайнятості знімають з обліку тих, хто виїхав за кордон

Але від цього у Бердичеві не стало набагато менше осіб, які мають статус безробітного. Адже зараз тут реєструються переселенці, котрі приїхали з інших регіонів та й бердичівляни, внаслідок війни втративші роботу.


Люди приходять до центру зайнятості особисто (прийом проводиться спеціалістами щодня з 8.30 до 15.00) або ж реєструються через додаток «Дія» он-лайн. Так само дистанційно проводиться робота і з вже зареєстрованими безробітними.


Та для того, щоб отримати статус безробітного, треба надати особисто (або ж сканувати через «Дію») всі необхідні документи: паспорт, трудову книжку, документи про освіту тощо. І якщо таких немає, то й поставити на облік і, відповідно, платити допомогу по безробіттю поки що змоги немає.


Навіть під час інтерв’ю, яке давала журналісту виконуюча обов’язки директора центру зайнятості Тетяна Ковальчук, звернувся за допомогою один з жителів Ірпеня, але за відсутності документів йому надали тільки консультації та зареєстрували як такого, котрий шукає роботу.


Взагалі всіх, хто зараз звертається до служби зайнятості з будь-якими питаннями, стараються реєструвати, як шукаючих роботу, щоб потім, при появі відповідних вакансій обов’язково проінформувати про них. Такий консультаційний прийом проводиться навіть під час повітряних тривог, коли всі відвідувачі і співробітники переходять у більш захищену частину приміщення.


З вакансіями зараз, звичайно ж, стало зовсім туго. Швачок беруть лише з досвідом, хоча раніше залюбки брали і навчали всіх бажаючих, трохи підсобників потребує хлібозавод, слюсарів – водоканал, токарів та фрезерувальників – «Прогрес».


Статус безробітного на початок березня мали 880 бердичівлян та жителів району, що, в принципі, не набагато відрізняється від показників початку року чи кінця минулого року. Закриття деяких реєстрів теж впливає на процес надання такого статусу, а спеціальних нормативних актів про зміну процедури ніхто не приймав.


Натомість, 20 березня була прийнята постанова Кабміну про те, що роботодавці зможуть отримувати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб у розмірі 6500 гривень на кожного.


Детальна інформація щодо цієї підтримки, як і багато іншої інформації висвітлюється на Фейсбук-сторінці Бердичівського міського центру зайнятості. А бажаючих проконсультуватись телефоном очікують за номером 4-20-64 у Бердичеві, або ж за телефонами обласного центру зайнятості 063-214-41-75 (з питань реєстрації та обслуговування) та 097-417-84-96 (з питань нарахування та виплати допомоги по безробіттю).

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.