Порядок влаштування неповнолітніх на роботу — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Порядок влаштування неповнолітніх на роботу

12 груд. 2018 УПСЗН

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Бердичівської міської ради інформує, що порядок застосування праці дітей визначається законодавством України про працю, зокрема статтями 187-200 Кодексу законів про працю.

Неповнолітні працівники в трудових правовідносинах прирівнюються в правах до повнолітніх, а от у сфері охорони праці, робочого часу, відпусток і інших умов праці користуються пільгами.
Працевлаштування неповнолітніх обов’язково здійснюється на підставі письмового трудового договору (п.5 ст. 24 КЗпПУ) лише після попереднього медичного огляду.
Не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років.


Проте, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п’ятнадцяти років. Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів шкіл та інших навчальних закладів, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.


Працю неповнолітніх забороняється використовувати для виконання важких робіт, робіт зі шкідливими умовами праці, в нічний час, наднормовий час і у вихідні дні.
Заробітна плата неповнолітнім працівникам при скороченій тривалості роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості роботи.


Звільнення працівників, молодших 18 років, з ініціативи роботодавця допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою служби у справах дітей.
При цьому наголошуємо, що батьки, усиновителі і піклувальники а також службові особи, на яких покладено контроль за додержанням законодавства про працю, мають право вимагати звільнення неповнолітнього, якщо продовження роботи загрожує здоров’ю дитини або порушує її законні інтереси.

Відео

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.