Родина загиблого в АТО бердичівлянина відсудила у Росії завдану моральну шкоду — РІО Бердичів

Середа, 19 Лютого

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Родина загиблого в АТО бердичівлянина відсудила у Росії завдану моральну шкоду

02 серп. 2019 Прес-служба Бердичівського міськрайонного суду

Бердичівським міськрайонним судом Житомирської області задоволено позовну заяву позивачів С. до Російської Федерації про відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Стягнуто з Російської Федерації на користь кожного з позивачів С. завдану моральну шкоду у розмірі 1 866 600,00 (один мільйон вісімсот шістдесят шість тисяч шістсот) гривень, що еквівалентно 60 000 (шістдесятьом тисячам) Євро за офіційним курсом Національного банку України .
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що їх син С. загинув в результаті військової агресії Російської Федерації проти України, а також, з огляду на особливий цинізм, з яким Російською Федерацією порушуються основоположні права й свободи людини в Україні. Через смерть сина позивачі вказують, що втратили сенс життя та віру в майбутнє, постійно відчувають страждання від втрати рідної людини, що не дає можливості нормально спілкуватись з оточуючими, працювати та підтримувати нормальний соціальний спосіб життя, оскільки, постійно знаходяться у стресовому стані, що супроводжується періодичними депресіями. Розмір моральної шкоди був встановлений з урахуванням характеру і обсягу завданих їм моральних страждань, істотного порушення конституційних прав С., умисного характеру дій, а також почуття безпорадності та розчарування, які відчувають позивачі роками через неможливість відновити порушені права сина та їх особисті права.


Таким чином, враховуючи триваючий характер порушень прав та законних інтересів позивачів, з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, суд вважає законним обраний позивачем спосіб захисту своїх порушених прав, шляхом стягнення компенсації за завдану моральну шкоду у виді одноразової суми 1 866 600,00 гривень на кожного з позивачів, що відповідає розміру компенсації, який був визначений Європейським судом з прав людини при розгляді аналогічних вимог фізичних осіб щодо стягнення компенсації за моральні страждання через смерть фізичної особи.


На підставі викладеного, враховуючи основоположні норми про права та свободи людини, зокрема невід'ємність права на життя, беручи до уваги, що безпосереднім суб`єктом, внаслідок дій якого позивачам завдано шкоди, є Російська Федерація, суд прийшов до висновку про обґрунтованість та законність позовних вимог та задовольнив їх у повному обсязі.


З повним текстом рішення можна ознайомитися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

 

super cina

 

 

Відео

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.