На Бердичівщині розпочали пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

На Бердичівщині розпочали пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин

06 вер. 2019 Прес-служба Бердичівської РДА

Бердичівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області повідомляє, що в період з 5 по 20 вересня 2019 року на території нашої області будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин за допомогою літаків та гелікоптерів, де встановлено спеціальне обладнання для викиду брикетів з вакциною.

Напружена епізоотична ситуація в Україні та Житомирській області щодо сказу потребує дієвих заходів профілактики цієї хвороби. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини. Однак, основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця. У зв’язку із стійкою циркуляцією вірусу серед диких тварин, особливе місце в системі заходів боротьби зі сказом природного типу займає пероральна імунізація диких тварин, ефективність якої доведена світовим та європейським досвідом, а також результатами, отриманими після проведення цих заходів в Україні.Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликає захворювання у молодих тварин; не виділяє вакцинний вірус зі слиною; безпечна для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.


Принада безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. Усередині желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Такі заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.


Звертаємось до мешканців району з порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин: при виявленні принад не руйнувати їх та не брати в руки.
Заздалегідь дякуємо за порозуміння!

 

super cina

 

 

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.