Скільки зараз у Бердичеві безробітних? — РІО Бердичів

Вівторок, 2 Березня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Скільки зараз у Бердичеві безробітних?

31 січ. 2020 3а інформацією Бердичівського міського центру зайнятості

Протягом 2019 року послугами Бердичівського міського центру зайнятості скористалися 3022 безробітних осіб, що на 1% менше, ніж у відповідному періоді 2018 року, (з них проживають у місті Бердичеві 1934 особи в Бердичівському районі 1088 осіб), в тому числі жінок 1746, молоді 1030 осіб.

Всього протягом 2019 року за сприяння служби зайнятості роботу отримали 2727 осіб, в тому числі 697 осіб, які мали статус безробітного (з них проживають у місті Бердичеві 2005 осіб в Бердичівському районі 722 особи).
73% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 16 безробітних, роботодавцям відшкодовано 168,6 тисяч гривень ЄСВ.

Протягом 2019 року за сприяння державної служби зайнятості 460 безробітних проходили професійне навчання (з них проживають у місті Бердичеві 250 осіб в Бердичівському районі 210 осіб), 119 безробітних проходили навчання безпосередньо на виробництві. Рівень працевлаштування після закінчення професійного навчання 95 відсотків.

Розроблено цикл тренінгів «Основи бізнес планування» та проведено 4 тренінги для безробітних. 2 безробітних отримали допомогу по безробіття одноразово для започаткування власної справи, на загальну суму 82,4 тис. грн.
З метою збереження та відтворення мотивації до праці, забезпечення тимчасової зайнятості, поліпшення матеріального становища безробітних, 312 осіб залучено до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру (з них проживають Бердичівському районі 310 осіб).

Протягом 2019 року 2606 безробітних отримували допомогу по безробіттю, середня тривалість отримання допомоги по безробіттю 129 днів. Середній розмір допомоги по безробіттю 3626 гривень.

Структура зареєстрованих безробітних станом на 1 січня 2020 року.

Перебуває на обліку 1184 особи.

За статтю: у загальній кількості зареєстрованих безробітних, чоловіки становлять – 43 % (507 осіб), жінки – 57 % (677 осіб).

За віковими групами: 33% (396 осіб) – у віці до 35 років; 27% ( 321 особа) – у віці яким до настання пенсії залишилось 10 і менше років.

За освітою: 47% зареєстрованих безробітних мають вищу та базову вищу освіту, 29% – професійно-технічну, 24% – загальну середню освіту.

За видами економічної діяльності: серед зареєстрованих безробітних кожний п’ятий раніше був зайнятий у переробній промисловості, 18% – у сільському, лісовому та рибному господарстві; 16% у державному управлінні й обороні, 14% – у торгівлі та ремонті; 6% – сфері охорони здоров’я.

За професійними групами: серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин; представники найпростіших професій та особи без професії, працівники сфери торгівлі та послуг; державні службовці та керівники.

До міського центру зайнятості надійшла інформація від 714 роботодавців про вільні вакантні місця.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, протягом 2019 року становила 4204 одиниці. Крім того, у базі даних служби зайнятості міститься інформація про 33 пропозиції роботи, отриманих з інших джерел.
Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 5962 грн.

За видами економічної діяльності, найбільша кількість вакансій налічується на підприємствах та установах переробної промисловості 26%; торгівлі –19%; у сільському лісовому та рибному господарстві – 9%.

За професійними групами, найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з обслуговування устаткування та машин (19%), працівників сфери торгівлі та послуг (18%) та кваліфікованих робітників з інструментом (17%).

Найбільш затребувані у Бердичеві та районі кваліфіковані робітники: електрогазозварники, електрики, слюсарі - ремонтники, електромонтери, столярі, верстатники.

Торгівля та харчування: продавці, кухарі, бармени, офіціанти.

Промисловість — швачки, оббивальники меблів, складальники взуття, укладальники-пакувальники, оператор лінії у виробництві харчової продукції.

Рівень укомплектування вакансій 64,5%.

Станом на 1 січня 2020 року на одне вільне робоче місце претендувало 3 безробітних.

Кількість працівників, попереджених про заплановане масове вивільнення (згідно звітів поданих до Бердичівського міського центру зайнятості) за 2019 рік - 103 звіти, попереджено 1156 осіб, (фактично перебувало на обліку протягом року 112 вивільнених осіб).

АТО. Протягом 2019 року на обліку, як безробітні перебували 196 осіб з числа демобілізованих учасників АТО.

Чисельність працевлаштованих (у тому числі самостійно) 22 особи, 1 безробітний отримав виплату допомоги по безробіттю одноразово, для відкриття власної справи, також 1 безробітного було працевлаштовано за рахунок виплати компенсації роботодавцю у розмірі єдиного соціального внеску, 9 осіб брали участь у роботах тимчасового характеру, 2 осіб проходили професійне навчання.

Продовжують перебувати на обліку станом на 01.01.2020 року - 88 осіб, отримують допомогу 83 особи, середній розмір призначеної допомоги по безробіттю 6121 грн.

В центрі зайнятості забезпечено організацію та проведення для демобілізованих військовослужбовців спеціальних семінарів та тренінгів, що мотивують до вибору цивільної професії.

Внутрішньо переміщені особи. Протягом 2019 року мали статус безробітного 7 осіб, що отримали довідку про взяття на облік як особи, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або районів проведення АТО. Станом на 01.01.2020 року 4 осіб продовжують перебувати на обліку та отримують допомогу по безробіттю, середній розмір допомоги по безробіттю 2237 грн.

Пілотний проект Державної служби зайнятості із впровадження інституту спеціалізованого кар’єрного радника.  «Проект стартував у регіоні в грудні минулого року. Його мета — розроблення комплексного підходу до вирішення питань працевлаштування та зайнятості громадян, які є неконкурентоспроможними або малоконкурентними на ринку праці».

Житомирщину для реалізації пілотного проекту обрали невипадково. Оскільки на її території розташовано багато військових частин, у центрах зайнятості реєструється чимало учасників бойових дій і звільнених військовослужбовців.

Нині методи поглибленого індивідуального обслуговування безробітних з низькими шансами швидкого працевлаштування випробовують на практиці у Бердичівському і Новоград-Волинському міських центрах зайнятості та Малинській міській і Черняхівській районних філіях ОЦЗ.

Спеціалізований кар’єрний радник працює більш детально із якимись психологічними перешкодами, які заважають працевлаштуватися і адаптуватися. Ми проводимо семінари з техніки пошуку роботи, на яких розглядаємо все, починаючи від того, як написати правильно резюме для того, щоб воно було привабливе для роботодавця. Ми розглядаємо весь професійний досвід – як людина може працевлаштуватися і ким вона може працювати. Ми допомагаємо записати відео резюме для людини з подальшою презентацією роботодавцю. Це індивідуальна робота з кожним клієнтом. Інколи ми бачимо, що роботодавець готовий взяти учасника бойових дій на роботу, але в нього не вистачає навичок, які були в мирному житті до війни, тоді ми можемо зробити стажування на робочому місці, ми можемо запропонувати пройти професійне навчання, отримати нову професію. Тому тут має місце індивідуальна адаптація тих послуг, які є в службі, під конкретного роботодавця та під конкретного шукача роботи.

 

Відео

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.