Неділя, 25 Вересня

Суд Бердичева повернув поліції протокол на порушника карантину на доопрацювання

21 квіт. 2020 Прес-служба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

У зв’язку із запобіганням поширення епідемії коронавірусу, в Україні запроваджено низку правил карантину, за порушення яких чинним законодавством передбачено штрафи – 17-34 тисячі гривень для громадян та 34-170 тисяч гривень для посадових осіб. Однак, аби порушників вимог карантину дійсно можна було оштрафувати, правоохоронцям слід належним чином оформлювати протоколи про притягнення громадян та посадових осіб до адміністративної відповідальності.

Так, днями Бердичівський міськрайонний суд повернув один із таких протоколів до місцевого відділу поліції на доопрацювання. У протоколі йшлося про те, що 29-го березня 2020-го року адміністратор одного з місцевих кафе здійснювала торгівлю кавою із кавової машини, чим порушила правила карантину. Розглянувши матеріали цієї справи, котрі 6-го квітня надійшли від Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області, суд встановив, що вони не відповідають вимогам статті 256 КУпАП.

Зокрема, у протоколі про адміністративне правопорушення відсутня інформація про те, чи являється адміністратор посадовою особою, яка відповідальна за торгівлю кавою з кавової машини. Крім того, не належним чином оформлені посилання на акти законодавства та/або рішення органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, які встановлюють правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні правила і норми. Серед інших недопрацювань, до матеріалів не додано фотокартку особи, на яку складено протокол, а копія її пояснень не завірена належним чином.

Зазначені обставини мають суттєве значення для вирішення справи. За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об`єктивно розглянути дану справу, та прийняти по справі законне й обґрунтоване судове рішення.

Тож, керуючись ст. 278 КУпАП, суд постановив протокол про адміністративне правопорушення про притягнення працівниці кафе до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП направити до Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області для доопрацювання. Постанова остаточна.

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.