Справу за обвинуваченням неповнолітнього бердичівлянина у вбивстві розглядатимуть заново — РІО Бердичів

П'ятниця, 5 Червня

  • Бердичівський Базар

Справу за обвинуваченням неповнолітнього бердичівлянина у вбивстві розглядатимуть заново

06 трав. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

У Бердичівському міськрайонному суді вже другий рік триває розгляд справи за обвинуваченням неповнолітнього бердичівлянина у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Юнаку загрожує більше десяти років позбавлення волі, наразі його тримають під вартою.

Справу розглядає колегія із трьох суддів, до складу якої замість Олега Замеги, котрий у лютому цього року вийшов у відставку, автоматизованою системою документообігу було призначено Інну Хуторну. Також до суддівської колегії входять Тетяна Вдовиченко та Олександр Яковлєв (головуючий суддя).


4 травня 2020 р. відбулось чергове судове засідання за участю прокурора, представника потерпілих, обвинуваченого, його захисника та законного представника. На початку засідання головуючий нагадав присутнім про зміни у складі колегії та поцікавився у сторін, чи не мають вони заяву про відводи (самовідводи). Прокурор і представник потерпілих про відводи не заявляли. Адвокат обвинуваченого зазначила, що вона і «первинний склад суду вважає неповноважним», а новий «сформовано не з дотриманням вимог КПК та з порушенням вимог авторозподілу справ». Позицію захисника підтримав також обвинувачений та його законний представник.
Для вирішення питання про відвід суд вийшов до нарадчої кімнати, після повернення з якої було проголошено ухвалу про відмову у задоволенні заяви адвоката про відвід колегії суддів. В ухвалі наголошено на відсутності порушень, передбачених статтею 35 КПК, та обставини, що викликають чи можуть викликати сумніви в об’єктивності колегії суддів. Також зазначено, що доводи про законність проведення автоматизованого розподілу справ перевіряв апеляційний суд, який підтвердив законність саме такого розподілу.


Щодо справи, то розглядати її у випадку заміни судді можна або спочатку, або з тієї стадії, на якому вона перебувала до заміни. Представник потерпілих та прокурор не заперечували проти продовження розгляду з попередньої стадії, сторона захисту відмовилась висловлюватись із цього приводу. Тож, через непогодження сторони захисту продовжувати розгляд з існуючої стадії, було вирішено розглядати справу спочатку. Це передбачає повторне оголошення прокурором обвинувального акту та з’ясування думки потерпілих щодо позовних вимог. Їх запросять на наступне засідання, яке заплановано на 20 травня 2020 р.


Нагадаємо, що, попри те, що обвинуваченим є неповнолітній, судові засідання за проханням сторони захисту із кінця серпня минулого року проходять у відкритому режимі.

Відео

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.