Неповнолітньому бердичівлянину, обвинуваченому у вбивстві, продовжили арешт — РІО Бердичів

П'ятниця, 10 Липня

  • Бердичівський Базар

Неповнолітньому бердичівлянину, обвинуваченому у вбивстві, продовжили арешт

25 трав. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Новий розгляд зі старими проблемами – призначене на 20 травня судове засідання у справі за обвинуваченням неповнолітнього бердичівлянина у вбивстві молодої жінки відклали через неявку адвоката. Цього дня на прохання захисника, яка мала приїхати із Києва, двічі переносився час слухання. Коли ж і втретє пролунало прохання «почекати її ще хвилин 30-40», суд переніс засідання на 22 травня.

Обвинувачений та його законний представник запевняли, що адвокат обов’язково приїде, просто виникла затримка «з технічних причин». Процесуальна поведінка сторони захисту, серед яких і неявки адвоката, уже не вперше перешкоджає здійсненню судового розгляду. З часу надходження до суду обвинувального акту (це жовтень 2018 року) вдалось допитати лише потерпілих і трьох свідків.

У лютому цього року відбулась зміна у складі суддівської колегії та, у зв'язку із заявленим стороною захисту непогодженням із законністю процесуальних дій, які були здійснені судом до заміни судді, відповідно до статті 319 КПК України, судовий розгляд почали спочатку. Слід знову оголошувати обвинувальний акт, викликати на допит потерпілих та свідків…

Нагадаємо, що із липня 2018-го року неповнолітній, якого звинувачують у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 115 ККУ (умисне вбивство), перебуває під вартою. Ризики, які слугували підставою для обрання саме такого запобіжного заходу, з плином часу зменшуються. Однак для їх виявлення повинен відбуватися судовий розгляд, під час якого суд мав би можливість перевірити доводи захисту та обвинувачення, і, можливо, пом’якшити запобіжний захід. Однак через процесуальну поведінку сторони захисту розгляд по суті не відбувається.

Ось і 20-го травня мало вирішуватись питання щодо подальшого тримання чи нетримання юнака під вартою. Звісно, без явки адвоката зробити це було неможливо. Вручене клопотання про продовження обраного запобіжного заходу обвинувачений демонстративно розірвав. Враховуючи систематичні порушення порядку, неповнолітнього обвинуваченого ухвалою суду було видалено із зали засідання на весь період судового розгляду із можливістю заявлення клопотання про повернення.

Через два дні, 22 травня, на визначений час до суду не з’явились ані законний представник обвинуваченого, ані його адвокат. Тож для продовження терміну дії запобіжного заходу, який спливає 01.06.2020, було призначено окрему процесуальну дію із залученням захисника з центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Прокурор наполягав на продовженні арешту обвинуваченому, оскільки передбачені статтею 177 КПК України ризики досі не зменшились. Таку ж думку висловила і представник потерпілих. Захисник просив прийняти законне та обґрунтоване рішення, наголосив, що неналежна поведінка обвинуваченого в суді не повинна впливати на продовження чи зміну запобіжного заходу.

Зрештою, своєю ухвалою суд іще на два місяці залишив під вартою неповнолітнього бердичівлянина, якого обвинувачують у вчиненні особливо тяжкого насильницького злочину, що потягнув за собою смерть людини. У разі доведення вини, юнака можуть позбавити волі на термін від 10 до 15 років.

syd1

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.