За самоволку бердичівського військового притягнуто до кримінальної відповідальності — РІО Бердичів

За самоволку бердичівського військового притягнуто до кримінальної відповідальності

10 черв. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Бердичівський міськрайонний суд днями визнав винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною 4 статті 407 КК України (самовільне залишення військової частини), 38-річного бердичівлянина, котрий на три тижні без дозволу командування залишив місце служби.

Події відбувалися у грудні 2018 року, на той час обвинувачений служив за контрактом в одній із військових частин Бердичева. Усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого кроку, діючи з особистих мотивів з метою тимчасово ухилитися від проходження військової служби в умовах особливого періоду, він без дозволу командування військової частини не з'явився вчасно на службу. Про своє місцезнаходження і наявність поважних причин відсутності не повідомив. Повернувся до частини аж через три тижні і невдовзі був звільнений.


На суді свою вину екс-військовий визнав, зазначив, що залишив службу з метою владнання сімейних обставин. Суд кваліфікував дії чоловіка за частиною 4 статті 407 Кримінального кодексу України - нез'явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, вчинене військовослужбовцем (крім строкової служби), що є тяжким злочином.


Взявши до уваги особу обвинуваченого, який таки добровільно повернувся до військової частини й активно сприяв розкриттю злочину, дослідивши усі докази, зваживши на ступінь суспільної небезпеки і санкцію законодавства, суд призначив чоловіку покарання у вигляді трьох з половиною років позбавлення волі.
Разом з тим, на думку суду, реальне відбування покарання не сприятиме досягненню мети покарання. Тож, на підставі статті 75 КК України, чоловіка звільнили від відбування покарання з випробуванням протягом двох років іспитового строку, якщо протягом визначеного періоду він не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.


Протягом 30-ти днів вирок можна оскаржити у Житомирському апеляційному суді.

 

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.