Відбулось перше «нове» засідання у справі про обвинувачення бердичівського підлітка у вбивстві — РІО Бердичів

Вівторок, 27 Липня

Відбулось перше «нове» засідання у справі про обвинувачення бердичівського підлітка у вбивстві

15 черв. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Новий розгляд не нової справи про обвинувачення бердичівського підлітка у вбивстві молодої жінки таки стартував. Як повідомлялось раніше, у лютому цього року відбулися зміни у складі суддівської колегії, а у травні через заявлене стороною захисту непогодження із законністю процесуальних дій, проведених судом до заміни судді, розгляд цієї резонансної справи почали спочатку.

Також нагадаємо, що, за систематичні порушення порядку, обвинуваченого було видалено із зали до завершення розгляду справи. Наразі клопотань про його повернення не надходило.
12-го червня на судовому засіданні зібрались законний представник неповнолітнього, його адвокат, представник потерпілих та прокурор. Останнім було заново оголошено обвинувальний акт, згідно якого підлітку інкримінують скоєння злочину, передбаченого частиною 2 статті 115 КК України (умисне вбивство). Представник потерпілих повторно озвучила два цивільні позови від чоловіка та доньки вбитої із проханням стягнути з обвинуваченого та його законного представника понад 60 тисяч гривень завданої матеріальної шкоди і 2 мільйони гривень – моральної.

Далі суд надав учасникам справи змогу виступити із вступними промовами та висловитись щодо того, яких свідків, у якій послідовності слід допитувати, які докази потрібно буде дослідити тощо. Адвокат обвинуваченого натомість подала клопотання про повернення обвинувального акту на доопрацювання, заздалегідь розібравши його на цитати. Майже 40 хвилин захисник переконувала присутніх у тому, що обвинувальний акт «складений із порушеннями законодавства», його формулювання «порушують презумпцію невинуватості» її клієнта, у ньому «завищено правову кваліфікацію» дій підзахисного і висунуто «неконкретне та передчасне обвинувачення» тощо.

Прокурор та представник потерпілих виступили проти задоволення цього клопотання, адже справу розглядають заново зі стадії судового розгляду, а не підготовчого засідання. Тільки на останньому суд має право повернути обвинувальний акт для доопрацювання, нині ж таких повноважень у суду нема. Також було наголошено, що якщо доказів вини підлітка під час розгляду виявиться недостатньо, його виправдають.

А поки зійшлись на тому, що слід почергово викликати до суду свідків, потерпілих, одного з батьків обвинуваченого для проведення допиту. Сам обвинувачений може бути допитаний на будь-якій стадії судового процесу до моменту виходу суддів до нарадчої кімнати. Звісно, якщо він погодиться.

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.