Середа, 25 Трв

Бердичівлянка через суд стягнула з чоловіка аліменти для навчання доньки-студентки

17 черв. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Якщо дитина повнолітня, але продовжує навчання і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов’язані її утримувати до 23 років. Про це зазначено у статті 199 Сімейного кодексу України. А той з батьків, з ким дитина проживає, має право через суд стягнути з іншого аліменти на утримання повнолітнього чада.

Саме так нещодавно і зробила одна бердичівська матуся. Вона звернулась до суду із позовом до свого колишнього чоловіка, у якому просила стягнути з того аліменти на утримання 18-річної доньки-студентки у розмірі четвертої частини усіх видів його доходу щомісячно. Аргументувала свої вимоги тим, що дитина вчиться на стаціонарі і не може влаштуватись на роботу, аби самостійно заробляти на одяг, їжу, книжки, канцелярію тощо. А лише власними силами утримувати доньку позивачка не може. Відповідач має постійну роботу, тож змога допомагати матеріально у нього є.
Справу розглядали за відсутності сторін, адже про це вони попросили у відповідних заявах. Відповідач позовні вимоги визнав. Суд, дослідивши письмові матеріали та оцінивши докази, повністю задовольнив вимоги позивачки і ось чому.


Обов'язок батьків щодо утримання своїх дітей є одним з головних конституційних обов'язків і традиційно закріплюється у сімейному законодавстві. Саме батько й мати несуть основну відповідальність за забезпечення умов, необхідних для розвитку дитини. У випадку, якщо після досягнення 18-ти років дитина потребує матеріальної допомоги у зв’язку з навчанням, а батьки можуть таку допомогу надавати, вони зобов’язані це робити, доки синові чи доньці не виповниться 23 роки.


У даному випадку сторони не змогли домовитись про утримання спільної дорослої доньки, тож довелось вирішувати це питання через суд. Аліменти на повнолітніх дітей призначаються або у твердій грошовій сумі, або у частці від доходу платника з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 СК України. Згідно із рішенням суду, цей відповідач найближчі п’ять років має щомісячно сплачувати на користь доньки 1/4 частину від усіх своїх доходів. Також мусить сплатити ще й державі - 840 гривень судового збору.

Протягом 30-ти днів дане рішення можна оскаржити шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду.

 

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.