Розгляд судової справи про загибель у Бердичеві 8 людей від чадного газу відкладено — РІО Бердичів

Вівторок, 26 Жовтня

Розгляд судової справи про загибель у Бердичеві 8 людей від чадного газу відкладено

24 лип. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Нещодавнє засідання у справі про обвинувачення трьох працівників бердичівського жеку у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей, відклали на 11 вересня через неявку до суду прокурора Житомирської обласної прокуратури, причини якої нині невідомі.

Нагадаємо, що на розгляді у Бердичівському міськрайонному суді уже півтора року перебуває кримінальне провадження щодо директора, майстра-профілактика та муляра-пічника МК ВЖРЕП №7. Усіх трьох обвинувачують у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 272 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою), а пічника – ще й у підробленні документів та їх використанні (частини 1 і 4 статті 358 КК України).


Згідно обвинувального акту, який містить аж 30 сторінок, цей муляр-пічник у січні 2018 року мав провести огляд димоходів та вентиляційних каналів у будинку по вулиці Білопільській, 4А, прочистити їх та перевірити на щільність та обособленість. Під час здійсненої перевірки, порушень технічного стану каналів щодо їх придатності для відводу продуктів згорання при спалюванні газу виявлено не було. А на початку березня у тому ж будинку працівники поліції виявили трупи вісьмох людей, серед яких – діти 2014 і 2017 років народження. Смерть усіх настала від токсичної дії чадного газу.


Органи досудового слідства виявили низку організаційних порушень з боку пічника, а саме: не проведення перевірки димових каналів на прохідність і наявність тяги інструментальним шляхом; не розбирання горизонтальної частини на горищному приміщенні та не вичищення сажі і попелу; не вжиття заходів з ремонту оголовку димового каналу, не проведення ремонту печі тощо. І до того ж, чоловік нібито надав технічно невірну інформацію керівнику, підробив у наряді завдання підпис мешканки будинку та передав документ майстру-профілактику для складення акту на первинну і періодичну перевірку димовентканалів і подальшого направлення його до газорозподільної служби.


З боку майстра-профілактика під час досудового розслідування теж було виявлено порушення, серед яких - відсутність дієвого контролю як особи керівної ланки за станом виконання робіт з підвищеною небезпекою підлеглим працівником. Низка порушень, за версією досудового розслідування, є і з боку директорки жеку, яка допустила на виробничу ділянку, пов’язану з виконанням робіт із підвищеною небезпекою, робітника без належних та необхідних для цього засобів вимірювальної техніки.
У разі доведення вини, обвинуваченим загрожує обмеження волі до п’яти років або її позбавлення терміном до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.