Суддівські колегії Бердичева незабаром розглядатимуть менше справ — РІО Бердичів

Понеділок, 29 Листопада

Суддівські колегії Бердичева незабаром розглядатимуть менше справ

14 серп. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Днями набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів». Він передбачає, що розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, покарання за які сягає понад десять років, віднині буде здійснюватися судом колегіально лише за клопотанням обвинуваченого. Якщо такого клопотання не буде, справа розглядатиметься суддею одноосібно.

Також цим Законом передбачено колегіальне здійснення кримінального провадження щодо усіх обвинувачених у справі, навіть якщо про розгляд «трійкою» клопотав лише один з них. Також на стадії підготовчого засідання суд має роз’яснити підсудному його право на колегіальний розгляд провадження. Знову ж таки, це у випадку, якщо покарання за скоєний злочин становить більше десятка років.

Загалом, внесені зміни до КПК щодо здійснення проваджень колегією суддів мають пришвидшити розгляд справ. Адже не секрет, що подекуди сформувати «трійку» буває неможливо через недостатність у судах потрібної кількості суддів, тому справи перенаправляються на інші суди. Наприклад, у Бердичівському міськрайонному суді саме з таких причин суддівські колегії слухають справи, що надійшли із Ружинщини, Чуднівщини, Любарщини тощо. Це створює додаткове навантаження на бердичівських суддів та завдає клопоту учасникам справ, яким потрібно добиратись до Бердичева з інших районів. Крім того, для здійснення таких проваджень потрібно узгоджувати робочі графіки усіх суддів, котрі входять до складу колегії.

Розгляд справ суддівськими колегіями, що розпочався у судах першої інстанції до набрання чинності даним Законом, продовжується та завершується за «старими» правилами.

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.