Вівторок, 3 Жовтня

Кранівниці заводу винесли вирок за порушення правил безпеки, що призвело до загибелі працівника

18 серп. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Машиністку крана із понад 40-річним стажем роботи Бердичівський міськрайонний суд визнав винною у злочині, передбаченому частиною 2 статті 272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою).

У ході судового розгляду було встановлено, що події відбулись у січні 2018 року на ливарному комплексі заводу «Прогрес». Під час виконання робіт із зварювання металоконструкції бічної стінки піддону фільтр-преса, у яких був задіяний мостовий кран під керуванням обвинуваченої, вказана металева конструкція, яка знаходилась у нестійкому вертикальному положенні, раптово похитнулася та впала на двох електрозварювальників, які безпосередньо виконували ці роботи. Один працівник від отриманих травм помер на місці, а інший отримав інвалідність.


Аби достеменно з’ясувати усі подробиці справи, суд допитав саму обвинувачену, потерпілого чоловіка, свідків та дослідив безліч доказів. Виявилося, що і кран був справний, і працівники були досвідчені, і безліч інструктажів із техніки безпеки на підприємстві регулярно проводились. Чому ж трапилась трагедія?
Підсудна розповіла, що того ранку двоє електрозварювальників попросили її допомогти виконати роботу із металевою плитою. Потрібно було краном припіднімати конструкцію, аби чоловіки приварили кутник. Під час чергового підйому плита перекинулась і впала на робітників. На суді жінка повністю визнала свою вину, попросила вибачення у потерпілого та матері загиблого. Зі слів допитаних свідків стало зрозуміло, що ці небезпечні роботи можна було виконувати і в горизонтальному положенні металоконструкції. Тоді б її не довелось припіднімати. Але хотілося прискорити виконання завдання…


Згідно із вироком суду, за порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою машиністка крану понесе покарання у вигляді двох років позбавлення волі умовно. І стільки ж часу, але вже реально, вона не матиме права обіймати посади, пов'язані з експлуатацією вантажопідіймальних машин.
Також частково задоволено цивільний позов потерпілого, у якому той просив стягнути із заводу 350 тисяч гривен завданої моральної шкоди. Відшкодувати підприємство, згідно рішення суду, має лише 150 тисяч гривень, так як раніше допомагало постраждалому із лікуванням. До того ж, за висновком судової експертизи, настання нещасного випадку на виробництві знаходиться у прямому причинному зв’язку із діями усіх трьох осіб - обвинуваченої, потерпілого і загиблого.


Вирок набере законної сили після закінчення 30-денного терміну подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано.

 

Відео

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.