«Бреда Пітта під варту», або обрання запобіжного заходу бердичівським «блогерам» — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

«Бреда Пітта під варту», або обрання запобіжного заходу бердичівським «блогерам»

15 вер. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Наприкінці минулого тижня у Бердичівському міськрайонному суді розглядали три клопотання слідчих місцевого відділу поліції про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою трьом молодикам. Їх підозрюють у незаконному позбавленні волі чоловіка, вчиненому з корисливих мотивів, за попередньою змовою групи осіб, що супроводжувалося заподіянням потерпілому фізичних страждань (частина 2 статті 146 КК України).

Досудовим розслідуванням було встановлено, що у травні цього року підозрювані запросили потерпілого до квартири по вулиці Одеській для зйомки у відеостримі на одному з ютюб-каналів, який функціонує з метою отримання прибутку від глядачів. Чоловік мав виконувати певні дії за сценарієм «розважального» характеру, однак ніхто не повідомив його про ймовірне застосування фізичного насильства до нього. Коли ж підозрювані стали змушувати «актора» вчиняти дії, що принижували його честь і гідність, він висловив бажання припинити свою участь у зйомках та піти з квартири. Натомість, як встановили органи досудового слідства, потерпілого проти його волі утримували в помешканні ще кілька днів, застосовуючи фізичне та психічне насильство.


Наприкінці травня двох підозрюваних було оголошено у розшук, третій першого червня мав з’явитися на суд для обрання міри запобіжного заходу, однак не прийшов. Судом було надано дозвіл на затримання молодиків з метою забезпечення їхньої участі у розгляді клопотання про обрання їм запобіжного заходу. Зрештою, минулого тижня усіх трьох було затримано у м. Кременчуг та приводом доставлено до Бердичівського міськрайонного суду.


Прокурор підтримав клопотання слідчих про застосування до чоловіків запобіжного заходу саме у вигляді тримання під вартою, бо жоден інший, більш м’який захід, не зможе запобігти таким ризикам, як переховування підозрюваних від слідства, неявка за викликами слідчого, прокурора чи суду, незаконний вплив на потерпілого і свідків, вчинення іншого правопорушення тощо.


Двоє підозрюваних заперечували інкриміновані їм дії, мовляв, волі потерпілого вони не обмежували. А бито його було під час стриму тому, що «роль» того вимагала. Адвокат затриманих і вони самі неодноразово наголошували, що вони просто актори, діяли за заздалегідь обумовленим сценарієм і що відзняте відео – то не реальні знущання, а «ігровий комедійний фільм». Підозрювані висловили своє заперечення проти тримання їх під вартою за «акторську діяльність» і просили застосувати домашній арешт чи особисті зобов’язання. І взагалі, на думку адвоката чоловіків, тоді і Бреда Пітта чи Джонні Деппа варто було б узяти під варту за те, що б’ють когось у кадрі.


Також затримані відзначили, що не знали про те, що їх оголошено у розшук, і від слідства не переховувались. Після того, як 27 травня поліція припинила стрим у квартирі на Одеській, чоловіки, за їхніми словами, подались хто у «подорож Україною», а хто у подальші заробітки «акторством».


Захисник підозрюваних попросив суд долучити до матеріалів справи розписку потерпілого про отримання тим 20 тисяч гривень від одного із «блогерів», у якій постраждалий зазначив, що ця сума повністю відшкодовує завдану йому шкоду і що в разі, якщо тих судитимуть, він просить не карати їх суворо та в жодному разі не позбавляти волі. Також відомо, що 10 вересня було поновлено досудове розслідування у даному кримінальному провадженні.


Розгляд перших двох клопотань, який відбувся 10 та 11 вересня, тривав у сукупності понад 6 годин. Заслухавши думки учасників провадження, дослідивши доводи клопотання і додані до нього документи, суд виніс дві окремі ухвали, якими задовольнив клопотання слідчих про тримання під вартою двох підозрюваних терміном на 60 діб без права внесення застави. Ухвали наберуть законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. Повний текст ухвали щодо одного із двох чоловіків буде оголошено ввечері 14 вересня.


Спитаєте, а що із третім підозрюваним? Про те, як обирали запобіжний захід йому, читайте у наступному матеріалі.

sydbloger1

sydbloger2

sydbloger3

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.