Четвер, 19 Трв

Банку не дозволили повторно стягнути з жінки заборгованість

03 лист. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Банк намагався вдруге стягнути борг з однієї й тієї ж людини, а отже, зловживав процесуальними правами. До такого висновку дійшов Бердичівський міськрайонний суд, розглянувши позов фінансової установи до жінки про повернення нею заборгованості.

Як випливає із позовної заяви, відповідачка, будучи спадкоємицею померлої позичальниці, мала сплатити банку понад 23 тисячі доларів – тіло кредиту, взятого ще у 2007-му році. Після смерті позичальниці банк спрямував до відповідачки лист із пред’явленням своїх вимог, однак жінка начебто ніяких дій не виконала. Тому установа-позивач і звернулась до суду.

Однак, під час вирішення питання про відкриття провадження у даній справі, суд з’ясував, що з цієї жінки на користь банку уже було стягнуто заборгованість - понад 24 тисячі доларів (тіло кредиту, борги по відсотках та комісії), і що є відповідне рішення суду, яке набрало чинності ще чотири роки тому. З його змісту вбачається, що банк пред’явив до відповідачки новий позов зі «старих» підстав. Отже, таке подання, зважаючи на статтю 44 ЦПК України, містить ознаки зловживання процесуальними правами з боку фінансової установи.

Враховуючи те, що у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав уже є судове рішення, яке набрало законної сили, суд відмовив банку у відкритті провадження за новим позовом. Протягом 15-денного терміну з дня складення ухвалу можна оскаржити у Житомирському апеляційному суді.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

 

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.