Вівторок, 25 Січня

Бердичівська суддя розповіла, кого та як карає Феміда за домашнє насильство

10 груд. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Відбувся дебютний виступ судді Бердичівського міськрайонного суду для слухачів радіо «Лайф ФМ». Під час розмови з журналістом, яка пройшла у рамках щорічної міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», суддя Тетяна Большакова нагадала про види насильства, його прояви та міфи, що існують довкола нього, а також повідомила, скількох домашніх тиранів і як саме цьогоріч покарав бердичівський суд.

«Б’є – значить, любить», «У шлюбі насильства не буває», «Терпіти слід заради дітей» - ці та інші побутуючі у суспільстві думки є хибними, бо виправдання домашньому насильству не існує. А потерпають від нього найчастіше діти й жінки, більшість сімейних конфліктів замовчуються через страх або сором.


Під час свого виступу суддя окреслила основні прояви фізичного, економічного, сексуального та психологічного насильства. Зокрема, це штурхани і погрози, позбавлення житла, грошей чи їжі, приниження та шантажування, обмеження у праві вибору місця роботи чи навчання, примушування до статевого контакту тощо. У разі, якщо Ви стали жертвою чи свідком насильства, по допомогу можна звернутись до поліції, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центру безоплатної правової допомоги і, звичайно ж, до суду.


Протягом 2020 року Бердичівським міськрайонним судом неодноразово видавались обмежувальні приписи щодо кривдників. Це захід тимчасового обмеження їхніх прав з метою убезпечення постраждалої особи. Порушнику можуть заборонити перебувати у місцях спільного проживання із потерпілим; наближатись на визначену відстань до помешкання, місця праці чи навчання постраждалого. Також не дозволяють особисто або через третіх осіб спілкуватись із жертвою, телефонувати їй, надсилати листи чи контактувати у будь-який інший спосіб. Обмежувальний припис виноситься на термін від одного до шести місяців.


Крім того, домашніх тиранів можуть притягнути до адміністративної (стаття 173-2 КУпАП) та кримінальної (стаття 126-1 КК України) відповідальності. Остання загрожує за систематичне та умисне вчинення насильства у сім’ї. У якості покарань до кривдників застосовують громадські роботи, арешт, обмеження або позбавлення волі. Цьогоріч випадків притягнення до кримінальної відповідальності за насильство у сім’ї не було, чого не скажеш про відповідальність адміністративну.


Станом на початок грудня 2020 року, до Бердичівського міськрайонного суду надійшло понад 400 справ, що стосуються домашнього насильства. Половину з них уже розглянуто, 112 матеріалів було повернуто для належного оформлення, а 130 іще перебувають на розгляді. П’ятьох порушників було покарано адміністративним арештом. Ще понад три десятки отримали покарання у вигляді громадських робіт. На майже півсотні кривдників суд наклав адмінстягнення у вигляді штрафів на загальну суму в майже 10 тисяч гривень.


На завершення свого радіовиступу суддя Тетяна Большакова побажала громадянам ніколи не стати ані жертвою, ані творцем насильства у сім’ї. Також наголосила на необхідності бути обізнаними у своїх правах, аби, у разі їх порушення, уміти себе захистити.

 Bolshakova1

 

Відео

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.