За вбивство брата засуджено бердичівлянина — РІО Бердичів

Субота, 4 Грудня

За вбивство брата засуджено бердичівлянина

14 груд. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Він сполоснув ножа від крові, виправ брудний одяг та улігся спати, а наступного ранку був затриманий за підозрою у вбивстві старшого брата. Нещодавно суд визнав винним 45-річного бердичівлянина в інкримінованому особливо тяжкому злочині та призначив йому дев’ять років ув’язнення.

В ході розгляду справи було встановлено, що 23 липня 2020 року близько пів на десяту вечора двоє братів за місцем свого проживання по вулиці В. Вітківського розпивали спиртне. Між чоловіками виник конфлікт, у ході якого в обвинуваченого з’явився умисел на вбивство. Він узяв на кухні ножа та ударив брата у грудну клітину. Потерпілий помер унаслідок отриманого одиночного колото-різаного поранення, яке призвело до масивної кровотечі й травматичного шоку, що викликало зупинку серця. Дії підсудного кваліфікували за частиною 1 статті 115 КК України (умисне вбивство).


Факту нанесення тілесних ушкоджень обвинувачений не заперечував, однак намагався переконати суд, що так захищався. Мовляв, шпигнув брата ножем, бо той начебто вдарив його молотком по голові (так, що й кров пішла) за відмову давати гроші на чергову порцію горілки. Після удару потерпілий ще зміг вибігт з хати, а вранці його знайшли мертвим біля сусідських воріт.


За даними проведених експертиз, уся виявлена на місці події кров належить убитому, отже, кровотечі в обвинуваченого від удару молотком, як він стверджував, не було. Та й самого вказаного ним знаряддя ніде не виявили. Натомість з’ясовано, що, попри наявність групи з інвалідності і розладів психіки на фоні зловживання алкоголем, у момент скоєння злочину підсудний цілком усвідомлював свої дії та міг ними керувати. Чоловікову версію про перевищення необхідної оборони суд розцінив як намір пом’якшити майбутнє покарання. Адже з досліджених доказів випливає, що потреби «захищатися» від сидячого на ліжку п’яного брата, який не вчиняв жодних неправомірних дій щодо нього, у підсудного не було.


Прокурор наполягав на 11-річному позбавленні волі чоловіка, його мати (вона ж – потерпіла) просила менш суворого покарання. Зрештою, за умисне вбивство рідної людини обвинуваченому призначили 9 років ув’язнення. До набрання вироком законної сили чоловік перебуватиме під вартою.

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.