Покарання за зловживання, або історія «пересічної» справи у суді Бердичева — РІО Бердичів

Середа, 14 Квітня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Покарання за зловживання, або історія «пересічної» справи у суді Бердичева

02 квіт. 2021 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Обманювали, що не обманюють: за зловживання процесуальними правами позивач і відповідач отримали штрафи від Бердичівського міськрайонного суду. А Житомирський апеляційний із цим рішенням погодився та відмовив позивачеві у задоволенні поданої апеляційної скарги.

На перший погляд, це була пересічна цивільна справа – про встановлення юридичного факту і зобов’язання вчинити певні дії. Один чоловік із Києва позивався до іншого чоловіка з Києва, аби встановити у судовому порядку факт відсутності в останнього боргу перед кредитною спілкою та зобов’язати його переоформити на позивача свій «Фольксваген». Чоловік зазначив у позові, що уклав із відповідачем угоду, у якій обіцяв допомогти йому погасити кредит в обмін, що той за це переоформить на нього авто. Однак після сплати заборгованості відповідач нібито почав «відхрещуватись», що позивач давав йому кошти, тож і свою автівку переоформлювати не збирався.

Першу позовну заяву суд чоловіку повернув, надавши час на приведення її у відповідність до вимог ЦПК України. А після усунення ним недоліків було розпочато провадження, розгляд якого відбувався без участі сторін, про що вони самі ж просили. До речі, відповідач не заперечив проти задоволення цього позову, а позивач у заяві, як годиться, вказав: «Підтверджую, що мною не подано іншого позову (позовів) до цього ж Відповідача з цим самим предметом та з цих самих підстав».


Розібравшись у справі, бердичівський суд з’ясував, що кияни недобросовісно користуються процесуальними правами, бо в Єдиному державному реєстрі судових рішень відшукалось одразу 5 тотожних позовів, поданих протягом півроку до різних судів. Відповідно, через подання декількох позовів до одного й того самого відповідача з тим самим предметом і з тих самих підстав, суд мав право залишити дану позовну заяву без руху, що і було зроблено.


Також суд дійшов висновку, що «позивач зловживає процесуальними правами, бо, з метою отримання позитивного рішення, подає протягом тривалого часу у різні судові установи аналогічні позови, однак про це не повідомляє у своїх позовних заявах». Подаючи недостовірну інформацію, чоловік вводить суд в оману та маніпулює судовими установами, а відповідач своїми заявами про визнання позовних вимог сприяє в отриманні таким шляхом бажаного рішення.


За введення суду в оману і з метою запобігання зловживанню процесуальними правами, учасників цього процесу (позивача й відповідача) було оштрафовано на три і дві з половиною тисяч гривень відповідно. Позивач вирішив дану ухвалу оскаржити - у частині про застосування до нього заходів процесуального примусу. Намагався переконати суд апеляційної інстанції в тому, що… узагалі «не подавав до Бердичівського міськрайонного суду позовну заяву, заяву про виправлення недоліків і нікого не уповноважував на такі дії».


Дослідивши матеріали справи, Житомирський апеляційний суд дійшов до переконання, що у суді першої інстанції зробили правильний висновок про те, що позивач зловживає процесуальними правами шляхом подання в різні судові установи України аналогічних позовів, тобто, вчиняє дії, метою яких є маніпуляція автоматизованим розподілом справ між суддями. Тому апеляційну скаргу було залишено без задоволення, а ухвалу бердичівського суду - без змін.

 

Відео

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.