Штраф замість риби «упіймав» недобросовісний рибалка з Бердичівщини — РІО Бердичів

Вівторок, 27 Липня

Штраф замість риби «упіймав» недобросовісний рибалка з Бердичівщини

08 квіт. 2021 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Не ловив, сітки не мав і взагалі плив човном у гості до знайомого. Так пояснював суду свою поведінку 58-річний мешканець Бердичівщини, який проігнорував правила рибальства, за що був оштрафований.

З матеріалів управління Держрибагентства у Житомирській області стало відомо, що селянину інкримінували грубе порушення Правил любительського та спортивного рибальства, а саме: застосування заборонених сіткоснастевих знарядь. Чоловік вину не визнав, стверджував, що ніякої сітки в човні не мав і що переплив річку, аби дістатися до знайомого, який живе на іншому березі. Коли ж опинився на території його домоволодіння, «прийшли двоє чоловіків і склали протокол за риболовлю з використанням сітки».

Думки допитаних судом свідків розділилися. Зокрема, товариш чоловіка вказав, що й справді запросив його до себе на гостину, і що гість перепливав човном усю річку. Особисто він сітку не бачив, і чув, як у розмові з чоловіками товариш пояснював, що такого рибальського знаряддя при собі не має. Двоє вище згаданих чоловіків, які виявилися працівниками Держрибагентства, зазначили, що під час рейду побачили на воді човна, а в ньому – рибалку, який орудував сіткою. Потім простежили за його подальшим рухом і «зустріли» на іншому боці річки. За словами свідків, риби чоловік не зловив, сітку в нього вони вилучили, а під час складення протоколу від скоєного той не відпирався і навіть пояснив, що хотів упіймати рибу до чийогось дня народження.

Так була сітка чи ні? Отримати відповідь на це принципове для справи питання допомогла… сама сітка. Вона зберігалась в управлінні Держрибагентства як речовий доказ та була досліджена безпосередньо у судовому засіданні: шириною 1 м, довжиною 60 м, опломбована, на описі вилученого - підпис порушника. Таким чином, суд зробив висновок про доведеність вини чоловіка у порушенні правил використання об’єктів тваринного світу (ч. 4 ст. 85 КУпАП). Покарали риболова штрафом у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 гривень) із конфіскацією забороненого знаряддя лову.

 

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.