Роздрукувати цю сторінку

У Бердичеві поліцейські зустрілися із ветеранами ОВС з нагоди 35-ї річниці ліквідації аварії на ЧАЕС

27 квіт. 2021 Бердичівський районний відділ поліції

Спогади, спілкування, вшанування пам’яті колег, яких уже немає поряд, – неминуче повертають у ті дні. І кожен з ветеранів органів внутрішніх справ, тоді до кінця не розуміючи небезпеки в зоні радіоактивного забруднення, виконували службові обов’язки.

-Чорнобильська катастрофа за кілька секунд кардинально змінила долі багатьох, – розповів Володимир Штацький. Тоді 27-річний старший лейтенант лікувально-трудового профілакторія Бердичівського міськвідділу міліції, а нині пенсіонер органів внутрішніх справ, працював у небезпечній зоні перший тиждень з 26 квітня по 3 травня 1986 року. - Про небезпеку та наслідки для себе, свого здоров’я, не думалось. Кожен з нас знав, що повинен з гідністю виконати службовий обов’язок, - із гордістю продовжив Володимир Адамович.

Вирішив поділитися спогадами і Володимир Ніколаєнко, який в грудні 1986 року отримав службове відрядження в зону відчуження.

-На той момент про техногенну катастрофу уже знали всі, але ні страху, ні небажання їхати не було, - розповідає Володимир Жанович. -Повідомлення сприйняв спокійно, без надмірних емоцій, та й, будучи працівником правоохоронного підрозділу, чітко усвідомлював, що накази потрібно виконувати, а не обговорювати.

Вирушаючи у складі зведеного міліцейського загону Житомирської області, вони добре знали, куди саме прямують – виконувати свій обов’язок. Вони разом з колегами несли службу у зоні відчуження. Патрулювали вулиці покинутої Прип’яті, охороняли від мародерів будинки, магазини, навчальні заклади. Тоді ще вірили, що скоро сюди повернуться люди.

Начальник Бердичівського районного відділу поліції Олег Мельничук подякував ветеранам-колегам за високий професіоналізм, проявлений у визначальний для країни час, відданість службовому та громадському обов’язку, нагородивши кожного Подяками. На закінчення Олег Мельничук побажав здоров’я, натхнення та довгих років життя.

Присутні вшанували хвилиною мовчання тих, кого немає сьогодні разом з нами та назавжди залишаться в пам’яті товаришів.

veterany.policia1

veterany.policia2

veterany.policia3

veterany.policia4