Понеділок, 5 Грудня

Бердичівлянка домоглась від сусіда компенсації за затоплену квартиру

19 трав. 2021 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Ця історія – класичний приклад, на яких часто пояснюють алгоритм звернення до суду: сусід затопив Вам помешкання, а про відшкодування і чути не хоче? Відстояти свої права цілком реально!

На початку серпня минулого року власниця квартири по вул. Бр.Міхеєвих помітила мокрі жовті плями на стелі своїх кухні, коридору, ванної і туалету. З’ясувалося, що у квартирі поверхом вище виникла аварія: забився каналізаційний сток, через що помешкання позивачки було затоплене, у ньому замкнуло електропроводку та зникло світло. Відшкодувати збитки сусід відмовився.


Що зробила тоді бердичівлянка? Отримала від свого ОСББ акт обстеження пошкоджень, замовила їх експертну оцінку та звернулась із позовом до суду. Просила стягнути з сусіда майже 6 тисяч гривень завданої матеріальної шкоди і 2 тисячі гривень понесених витрат на визначення вартості збитків.


Після з`ясування фактичних обставин справи та оцінки усіх доказів суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню. Відповідно до цивільного законодавства, особа, якій завдано збитків, має право на відшкодування. А той, хто їх завдав, може бути звільнений від відповідальності лише у разі, якщо доведе, що так сталося не з його вини. Із матеріалів справи вбачалося, що власник квартири, де забилась каналізація, відмовився компенсувати сусідці збитки і також не прийшов до суду, аби висловити свою позицію.


Згідно із прийнятим рішенням відповідач повинен відшкодувати позивачці 5 890 грн матеріальних збитків, завданих залиттям квартири, а також 2 000 грн витрат на проведення оцінки збитків. Також на нього покладено сплату 840 грн судового збору.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.