П'ятниця, 29 Вересня

Бердичівський суддя Юрій Базюк: «Факт судимості в юності лишиться на усе життя»

26 трав. 2021 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Що буде, якщо крадькома забрати в однокласника ручку? Які наслідки вживання пива у громадських місцях? Чи існує нормальне життя після тюрми? Над такими питаннями в останній тиждень навчання міркували дев’ятикласники ліцею №15 разом із суддею Бердичівського міськрайонного суду Юрієм Базюком.

Служитель Феміди наголосив, що кінець навчального року неспроста був обраний для розмови на тему юридичної відповідальності неповнолітніх. Попереду – канікули: період без навчання і нагода проводити час на власний розсуд. Аби відпочинок приніс лише гарні спогади, слід провести його з максимальною відповідальністю. Тим паче, що учні дев’ятого класу, яким по 14-16 років, уже можуть відповідати перед законом за свої неправомірні дії.


А що штовхає молодь до порушень? Частково ліцеїсти і самі розуміють: це нестача знань та приклад «крутих» однолітків. А ще причина у невеликому життєвому досвіді й не усвідомленні можливих наслідків того чи іншого кроку. Суддя нагадав здобувачам освіти про види юридичної відповідальності, заходи впливу, які застосовуються до неповнолітніх у разі адміністративних правопорушень, а також про покарання за скоєння кримінальних проступків і злочинів.


Найбільше, як зазначили після зустрічі ліцеїсти, їх вразили історії із судової практики. Усі розказані випадки були реальними: із початку року п’ятьох неповнолітніх було притягнуто до адмінвідповідальності за паління і розпивання спиртного у заборонених законом місцям, а також за керування автом без водійського посвідчення. Щодо кримінальних проваджень за участю підлітків, то таких на розгляді у суді перебуває понад три десятки – крадіжки, грабежі, хуліганства, нанесення тілесних ушкоджень, автоугони тощо.


Дев’ятикласники були досить активними слухачами: запитували та уточнювали, обговорювали почуте між собою. Серед речей, які хвилювали, було: чи можливо влаштуватись на нормальну роботу після відбуття покарання у в’язниці? «Наслідки злочинів живуть значно довше них самих. Відомості про те, що ви у 16-17 років притягувались до кримінальної відповідальності, зберігатимуться у біографії назавжди. В подальшому це може завадити отримати бажану відповідальну посаду, виїхати за кордон чи отримати дозвіл на зброю», - наголосив суддя Юрій Базюк і висловив сподівання, що ліцеїсти якщо і буватимуть у суді, то лише на екскурсіях чи по майбутній роботі.

Bazuk 1

Bazuk 2

Bazuk 3

Відео

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.