Вівторок, 4 Жовтня

У Бердичеві за зґвалтування малолітньої падчерки засудили чоловіка

11 черв. 2021 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Бердичівський міськрайонний суд виніс вирок 45-річному жителю Чуднівщини, визнаному винним в особливо тяжкому злочині проти статевої свободи й недоторканності малолітньої особи (ч. 4 ст. 152 КК України).

Розгляд справи проходив у закритому судовому засіданні. У присутності законного представника було допитано 13-річну потерпілу, багатьох свідків, також було досліджено письмові докази, серед яких – результати низки судмедекспертиз. Суддівська колегія встановила, що у грудні 2019 року обвинувачений за місцем свого проживання зґвалтував падчерку. Очевидцем злочину стала її мама, яка прокинувшись близько третьої ночі, зайшла на кухню попити води.

Родичі підсудного на допиті стверджували, що він не міг застосувати насильство до будь-кого із двох неповнолітніх доньок співмешканки, бо завжди захищав їх від шкільних кривдників, і що це співмешканка хоче його «посадити», бо він оформив хату на себе. Сам обвинувачений неодноразово змінював показання. То запевняв, що не міг такого вчинити з потерпілою, бо вона йому як рідна. Згодом розповідав, що взагалі нічого не пам’ятає: нібито був сильно п’яний (під час освідування алкоголю у крові не виявили). А насамкінець повідомив, що у темряві …переплутав дівчинку зі співмешканкою (прожив з останньою 7 років). Просив суворо не карати, щоб він «міг іще вийти й допомагати дітям».

Після оцінки усіх доказів суд зробив висновок про повну доведеність винуватості чоловіка у вчиненні дій сексуального характеру щодо особи, яка не досягла 14 років, незалежно від її добровільної згоди. Обставин, які б пом’якшували покарання, встановлено не було.

Чоловік вважається раніше несудимим, притягувався до адмінвідповідальності за домашнє насильство. Призначене йому покарання становить 11 років ув’язнення – це більше ніж просив прокурор. Суд зважив на позицію потерпілої, небезпеку скоєного, його обставини та характер.

До набрання вироком законної сили обвинувачений лишатиметься в СІЗО, де нині утримується під вартою.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.