Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

У Бердичеві суд зобов’язав чоловіка сплатити аліменти і пеню на них за 8 років

18 черв. 2021 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Стягнути з колишнього чоловіка пеню за те, що заборгував по сплаті аліментів – із таким позовом до суду звернулась бердичівлянка. Вказала у заяві, що із вересня 2013-го відповідач перестав платити своєчасно по 500 грн на трьох дітей і накопичив понад 26 тис. грн боргу.

Нарахована пеня за несплату становить більше 53 000. Оскільки її розмір перевищив 100% розміру заборгованості по аліментах, позивачка просила стягнути половину цієї неустойки.

Згідно з Сімейним кодексом України одержувач аліментів має право на стягнення пені у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення або до повного їх погашення, або до моменту ухвалення судом рішення про стягнення неустойки, але не більше 100% заборгованості. Платник аліментів може бути звільнений від відповідальності у випадку, якщо доведе, що борг виник не з його вини (несвоєчасна виплата зарплати, хвороба, затримка перерахувань банком).

Відповідач не поінформував суд про те, чому виникла така заборгованість: будучи належно повідомленим про засідання, не з’явився на нього, не пояснивши причин неявки та не надавши відзиву. За таких умов, разом із згодою позивачки на заочний розгляд, суд отримав підстави вирішувати справу на основі наявних у ній матеріалів.

Після дослідження усіх доказів позов бердичівлянки задовольнили, а батька зобов’язали відшкодувати 26 548 грн пені за прострочення сплати аліментів. Протягом 30 днів він має право звернутись до бердичівського суду із заявою про перегляд ухваленого заочного рішення.

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.