«Skoda», що нашкодила – стягнуто компенсацію з винуватця ДТП бердичівським судом — РІО Бердичів

Середа, 19 Січня

«Skoda», що нашкодила – стягнуто компенсацію з винуватця ДТП бердичівським судом

16 вер. 2021 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Бердичівський суд розглянув цивільний позов власника «Рено» до володільця «Шкоди», якого, за рішенням іншого суду, визнали винним та покарали за порушення правил дорожнього руху, що спричинило середньої тяжкості тілесне ушкодження.

На перехресті вулиць Садової та Героїв України кермувальник «Шкоди» виїхав із другорядної дороги, не надавши переваги автомобілю позивача, що рухався по головній. Внаслідок аварії пасажирка «Рено» отримала травми середньої важкості, а транспортний засіб довелося ремонтувати.

Потерпілий автовласник просив стягнути з винуватця ДТП понад 85 тис. грн майнової, 10 тис. грн моральної шкоди, а також 100 тис. грн - із його страхової компанії як компенсацію моральних збитків. Забігаючи наперед, відзначимо, що позивач не довів заявлений розмір своїх вимог у повному обсязі, тому суд задовольнив їх частково.

З долучених до справи документів стало відомо, що відновлення пошкодженої автівки становило понад 67 з половиною тисяч гривень, і що компанія-страхувальник просила зменшити цю суму на розмір франшизи (1 000 грн). Щодо моральної шкоди, безумовно, її теж було завдано діями водія: матір позивача отримала в ДТП рану чола і перелом ноги, також було порушено його право власності.

Визначаючи розмір відшкодування за моральну шкоду, суд враховував характер скоєного, ступінь вини власника «Шкоди», глибину фізичних і душевних страждань потерпілого, відсутність погіршення його здібностей, а також вимоги розумності та справедливості. Отож, винуватець ДТП має сплатити позивачеві 5 000 грн моральної та 1 000 грн (франшиза) матеріальної шкоди. Решту доведених збитків, а це 66 554 грн за ремонт «Рено», буде стягнуто із страхової компанії відповідача.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Відео

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.