Вівторок, 25 Січня

«Укрзалізницю» зобов’язали відшкодувати жінці шкоду, завдану смертю дочки

09 лист. 2021 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Майже 90 тисяч гривень на спорудження надгробного пам’ятника має відшкодувати «Укрзалізниця» бердичівлянці, чия 28-річна донька торік загинула через наїзд електропотяга.

Жінка уже вдруге позивалась до акціонерного товариства: минулої осені суд частково задовольнив її вимоги про відшкодування моральної шкоди, завданої трагічною загибеллю дочки. В основу тодішнього рішення лягли норми цивільного законодавства, відповідно до яких власник джерела підвищеної небезпеки (а потяг – одне з таких) повинен відшкодувати завдану цим джерелом шкоду, незалежно від наявності своєї вини.

Відповідальність володільця джерела підвищеної небезпеки виключається лише у разі умислу потерпілого або дії непереборної сили. Таких фактів судове слідство не встановило, однак стало відомо, що молода жінка грубо знехтувала правилами поведінки на залізниці, що мало причинно-наслідковий зв’язок з її смертельним травмування. Тому розмір заявленої моральної шкоди було зменшено зі 150 000 до 50 000 грн, з чим погодився і суд апеляційної інстанції.

У своєму другому позові бердичівлянка просила стягнути з «Укрзалізниці» 88 тис. грн витрат, понесених нею для спорудження надгробного пам’ятника на могилі доньки. Як і минулого разу, відповідач був проти задоволення позовних вимог. Цього разу мотивував тим, що сума витрат на виготовлення пам’ятників визначається з їх фактичної вартості та не повинна перевищувати граничну вартість стандартних пам’ятників та огорож, яка для Житомирщини встановлена у розмірі 2 200 грн. Також представник «Укрзалізниці» вказував на фіктивність наданих позивачкою товарного чека і накладної.

Вивчивши та проаналізувавши матеріали справи, суд не знайшов підстав сумніватись у достовірності доказів, що підтверджували як розмір витрат на пам’ятник, так і факт його спорудження. Крім того, чинне законодавство не містить обмежень щодо меж відшкодування витрат на поховання, а вони мають бути компенсовані особою, котра завдала шкоду смертю потерпілого. У даному разі вина останнього не враховується. «Оскільки смерть сталася внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки, власником якого є відповідач, та витрати на встановлення надгробного пам’ятника взяла на себе її мати, такі витрати доводяться товарним чеком, суд стягує 88 000 гривень понесених витрат», - йдеться у рішенні суду.

Протягом 30 днів учасники справи можуть оскаржити винесене судове рішення в апеляційному порядку.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Читайте також:

1. У Бердичеві потяг збив чоловіка

2. Трагічно загинув Почесний громадянин міста Бердичева Леонід Копитко

Відео

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.