Провадження щодо підозрюваної у шахрайстві бердичівлянки закрито через сплив строків давності — РІО Бердичів

Понеділок, 24 Січня

Провадження щодо підозрюваної у шахрайстві бердичівлянки закрито через сплив строків давності

29 лист. 2021 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Цього понеділка суд розглянув клопотання прокурора про звільнення 55-річної бердичівлянки, підозрюваної у шахрайстві з житлом, від кримінальної відповідальності через сплив строків давності.

З матеріалів справи стало відомо, що у 2012 році жінка шляхом зловживання довірою заволоділа чужим майном: отримала від потерпілої 1550 євро завдатку начебто за продаж квартири по вул. Вінницькій, після чого так і не виконала усних домовленостей. Досудове розслідування за даним фактом розпочалось у 2014-му, дії бердичівлянки кваліфікували за частиною 1 статті 190 КК України (шахрайство), а про підозру їй оголосили… 5 листопада цього року.

9.11.21 р. Бердичівська окружна прокуратура скерувала до суду клопотання, у якому просила звільнити підозрювану від кримінальної відповідальності й закрити провадження через закінчення строку давності, який для даного правопорушення становив 3 роки із дня його вчинення.

У судовому засіданні підозрювана не заперечила проти задоволення клопотання прокурора про закриття кримінального провадження щодо неї та вказала, що розуміє усі правові наслідки. Такими є відсутність судимості і покарання, однак особа, яку звільняють від кримінальної відповідальності через закінчення строків давності, вважається винною у вчиненні правопорушення. А потерпіла у такому разі може використати прийняте судом рішення для стягнення завданої шкоди (у порядку цивільного судочинства).

Дослідивши матеріали клопотання, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття цього провадження у зв’язку із закінченням строків давності. Протягом семи днів ухвалу можна оскаржити.

Додатково інформуємо, що на розгляді у Бердичівському міськрайонному суді із вересня 2020 року перебуває інша справа щодо цієї ж жінки: їй інкримінують декілька епізодів шахрайства з нерухомістю, наразі триває стадія допиту свідків.

 

Відео

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.