Четвер, 26 Трв

Бердичівська ДПІ: Маєте можливість скористатися правом на податкову знижку до кінця 2021 року

17 груд. 2021 Бердичівська ДПІ

Бердичівська ДПІ нагадує, що громадяни мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв'язку з придбанням товарiв (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального рiчного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звiтного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

Заробітна плата – основна та додаткова винагорода, iншi заохочувальнi та компенсаційні кошти, якi виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму. До податкової знижки включаються фактично здійсненi протягом звiтного податкового року платником податку витрати підтвердженi вiдповiдними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанцiями. Фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (покупця (отримувача), також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бут відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) (п.п 166.2.4 Кодексу).

Сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми рiчного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 Кодексу). Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у рiчнiй податковій декларації, яка подасться по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.