Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Бердичівлян просять бути уважними при виявленні вибухонебезпечного предмету

28 груд. 2021 Сергій БУЛАК

На території нашого району під час Другої світової війни велися інтенсивні бойові дії. У багатостраждальній землі до цього часу залишилася велика кількість вибухонебезпечних предметів, які з початком польових робіт, все частіше з’являються на поверхні землі.

Небезпечні знахідки і вибухи можуть виявлятися ще протягом 200 і більше років, адже в піщаних і лісових ґрунтах, у заболоченій місцевості боєприпаси повністю знаходяться законсервовані і в будь-яку мить готові до дії. У лісах серед траншей і ровів все ще лежать, іноді навіть складені у купи, снаряди та міни, а поруч люди збирають гриби. Це створює реальну загрозу для їхнього життя. А ще небезпечний спадок часів війни мешканці області знаходять при проведенні земельних, будівельних робіт, виявляють міни і снаряди при пошуку металобрухту.


З початку року в області виявлено та знищено близько 1000 вибухонебезпечних предметів. Серед них найбільше артснарядів, мінометних мін та гранат.


На жаль, інколи жертвами подібних «небезпечних знахідок» стають і діти. Маленьким дослідникам цікаво дізнаватися все нове знайомитися з непізнаними досі речами, предметами. Саме це грає злий жарт, адже бажання «знати ВСЕ» бере гору над здоровим глуздом.


Аби запобігти надзвичайним подіям, рятувальники звертається до мешканців міста та району з проханням бути уважними при виявленні вибухонебезпечного предмету або чогось зовні схожого на нього.


Якщо ви знайшли підозрілий предмет у лісі, полі, водоймі тощо, повідомте про це за номером «101» або «102». Не випробовуйте долю – не чіпайте його! В жодному разі не можна розбирати чи розпилювати боєприпаси. Самостійно не переносьте та не перекочуйте їх з місця на місце. Не збирайте та не здавайте такі предмети в металобрухт. Убезпечте від біди себе та своє оточення!


І пам’ятайте, що діти завжди копіюють поведінку дорослих. Вчіть їх як правильно діяти в небезпечних ситуаціях та будьте гідним взірцем для них і прикладом для наслідування.

Провідний інспектор Бердичівського РУ ГУ ДСНС України у Житомиській області Сергій БУЛАК

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.