Четвер, 26 Трв

Рейтинг кримінальних справ у бердичівському суді у 2021 році

Кримінальних справ у Бердичівському міськрайонному суді у 2021 році було менше, аніж зазвичай. Це констатував журналістам голова суду на брифінгу.

Причиною цьому не є той факт, що побороли злочинність і злочинів скоєно менше. Просто категорія справ зменшилася і якщо з відділу поліції надходить приблизно та сама кількість справ, то надходження таких від інших органів зменшилися. Мова йде про прокуратуру як військову, так і обласну, та інші органи.


Кримінальні справи – це, як зазначив Олександр Яковлєв, категорія найтяжча та найбільш суспільно небезпечна. Всього минулого року на розгляді 3-х суддів було 717 таких проваджень, з яких 269 – нові надходження. Розглянуто було майже 300 кримінальних проваджень, 185 осіб було засуджено з призначенням їм покарання.


В розподілі цих справ по суті нічого не змінюється. Перше місце рейтингу займають злочини проти власності – 42%. За словами голови суду, люди крадуть, грабують, займаються шахрайством. Збільшився трохи показник, що дало змогу зайняте друге місце, злочинів проти життя і здоров’я – 17%. Це легкі, середні і тяжкі тілесні ушкодження, сварки, бійки, в тому числі і вбивства, справи про які розглянуті.


На третьому місці розташувалися злочини у сфері незаконного обігу наркотиків, скоєні у 2022 році. Їх 11% і це дивує суддів, адже зазвичай їх надходить більше. Якщо раніше основна маса таких справ стосувалася зберігання наркотичних засобів без мети збуту, то зараз розглядають справи про організовані групи людей, які займаються торгівлею наркотиків.


Безпека руху та експлуатація транспорту – таких злочинів минулого року було 10%. Олександр Яковлєв додав, що дуже багато справ стосуються керування у стані алкогольного сп’яніння. Тільки за минулий рік було 186 рішень про позбавлення водійських прав. Стількох людей було виявлено поліцією сп’янілими за кермом і це було або підтверджено проходженням огляду, або керманичі відмовлялися від нього, що не змінює суть справи. Суд вилучає у керманичів посвідчення і, якщо це стосується кримінальних справ, то строком на 2-3 роки.


Невелику за відсотковим співвідношенням категорію займають злочини проти правосуддя, що стосується осіб, які ухиляються від відбування покарання: громадських робіт, обмеження волі тощо. І всього 3%, на відміну від попередніх років, займають у цьому рейтингу кримінальних справ військові злочини. Голова суду зазначив, що раніше набагато більше військові ухилялися від своїх обов’язків із захисту країни. Нині такої великої проблеми немає.


І насамкінець Олександр Яковлєв наголосив на тому, що злочинами було завдано шкоди на понад 2 мільйони гривень, а потерпіли від злочинів 203 особи. Загалом було розглянуто 264 кримінальні справи та постановлено 176 вироків. Із них 12 – угоди про визнання винуватості, 2 – угоди про примирення. Засуджено за минулий рік по кримінальним злочинам 186 осіб.

kriminal1

kriminal2

kriminal3

kriminal4

kriminal5

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.