Роздрукувати цю сторінку

Введення надзвичайного стану: що зміниться для бердичівлян

23 лют. 2022 Власкор

У середу, 23 лютого, відбулася пресконференція голови Житомирської облдержадміністрації Віталія Бунечка. Оскільки прийняте рішення про запровадження в Україні надзвичайного стану, голова ОДА пояснив, що це означає для жителів Житомирщини і що зміниться.

Загалом, як було зазначено, найперше посилять пильність і контроль на дорогах області. Крім того, буде посилення моніторингу ситуації у тих районах Житомирської області, які є прикордонними.
Віталій Бунечко наголосив, що запроваджено надзвичайний стан, а не воєнний і між ними є різниця. Завдяки запровадженню надзвичайного стану вдасться оперативно реагувати у разі загроз нацбезпеці та нормальному життю суспільства.

Для звичайних людей - жителів міст Житомирщини - наразі нічого не зміниться. Активніше будуть відбуватися перевірки на дорогах, і громадяни будуть це бачити, та у прикордонних районах.

Під час надзвичайного стану, задля охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод людей можуть бути запроваджені такі заходи:

  1. Особливий режим в’їзду і виїзду, а також обмеження свободи пересування по території, де вводиться надзвичайний стан.
  2. Обмеження руху транспортних засобів та їх огляд.
  3. Посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства.
  4. Заборона проведення масових заходів, крім заходів, заборона на проведення яких встановлюється судом.
  5. Заборона страйків.
  6. Примусове відчуження або вилучення майна у юридичних і фізичних осіб.