Понеділок, 28 Листопада

Війна та правосуддя на Бердичівщині

10 бер. 2022 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Уже п’ятнадцятий день триває правовий режим воєнного стану, запроваджений через військову агресію Російської Федерації проти України. Суди ж в умовах війни продовжують виконувати свої функції доти, доки це можливо: через загрозу безпеці й життю відвідувачів і працівників низка об’єктів правосуддя на Донеччині, Луганщині, Київщині, Харківщині, Чернігівщини тимчасово припинили свою роботу, а територіальну підсудність їхніх справ розпорядженнями Верховного Суду було змінено.

Судочинство на Бердичівщині

Бердичівський міськрайонний суд від першого дня війни працює у штатному режимі, продовжуючи захищати права і свободи громадян. У пріоритеті - розгляд справ щодо забезпечення режиму воєнного стану (таких поки що не надходило), а також кримінальних справ, справ про адмінправопорушення та клопотань від органів досудового розслідування.

Слухання відбуваються за умови відсутності небезпеки для відвідувачів і працівників. Якщо учасники процесу не з’являються, засідання, як правило, переносять. Також громадяни вправі надавати суду заяви про відкладення розгляду, розгляд без їхньої участі або в режимі відеоконференції. Якщо ж справу можна розглянути у порядку письмового провадження - це також робиться. Важливо пам’ятати і про те, що воєнний стан є поважною причиною для поновлення процесуальних строків.

Надходження та розгляд справ

Кількість нових надходжень за період із 24 лютого по 10 березня суттєво зменшилась по усіх категоріях справ: за два тижні зареєстровано лише 20 проваджень у порядку виконання судових рішень, 9 цивільних справ, 7 клопотань слідчих органів і 3 справи про адміністративні правопорушення.

За наслідками проведених розглядів маємо наступне: найбільша кількість ухвалених рішень - 22 – стосувалась розгляду клопотань поліції, поданих в рамках розпочатих досудових розслідувань. Зокрема, одне із таких невідкладних клопотань було розглянуто саме у день запровадження воєнного стану: справа стосувалась взяття під варту чоловіка, підозрюваного у незаконному придбанні та збуті метадону.

Також за воєнні тижні суд ухвалив рішення у 15-ти цивільних справах, три з яких – про стягнення аліментів на утримання дітей. Винесено 14 постанов у справах про адмінправопорушення та 4 – у справах кримінальних. Зокрема, у трьох випадках вирішувались нагальні питання про продовження обраних запобіжних заходів у виді тримання під вартою чоловікам, які обвинувачуються у тяжких та особливо тяжких злочинах. А четверту постанову винесено за наслідками підготовчого засідання у справі щодо засудженого, якому інкримінують ухилення від відбування покарання – провадження призначено до розгляду.

Таким чином, навіть в умовах війни правосуддя здійснюється і здійснюється виключно судами. А право на судовий захист прав та свобод людини і громадянина гарантується Конституцією України навіть під час дії режиму воєнного стану та не підлягає обмеженню.

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.