Субота, 4 Лютого

Державним зрадникам і мародерам під час війни загрожує довше і навіть довічне ув’язнення

18 бер. 2022 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Минулого тижня набрали чинності два закони України, які внесли зміни до Кримінального кодексу й посилили відповідальність за державну зраду, мародерство та низку інших злочинів, скоєних в умовах воєнного стану.

Зокрема, державних зрадників донедавна карали позбавленням волі на строк 12-15 років із конфіскацією майна або без неї. Нині ж статтю 111 КК доповнено частиною другою, відповідно до якої мінімальний термін ув’язнення за такий злочин, вчинений в умовах воєнного стану, становить 15 років, а конфіскація майна є обов’язковою. Також за зрадницькі діяння проти основ національної безпеки України відтепер можна опинитися за ґратами й на довічно.

Що ж до мародерства, то найперше розберімось із самим цим поняттям. Таким терміном у народі прийнято вважати будь-які протиправні дії, спрямовані на незаконну наживу під час війни. І це не зовсім правильно, бо у кримінальному законі мародерством є викрадення на полі бою речей, що знаходяться при вбитих чи поранених. За такі діяння віднині будуть ув’язнювати мінімум на 5 років (раніше – 3), максимум на 10.

А нині про те «мародерство», під яким більшість громадян розуміє розкрадання майна із покинутих чи пошкоджених осель, магазинів тощо. Завдяки нещодавнім змінам до Кримінального кодексу, склади низки корисливих злочинів було доповнено ознакою про вчинення їх в умовах воєнного чи надзвичайного стану. Зокрема, йдеться про крадіжки, грабежі, розбійні напади, вимагання та заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем. Покарання за усі ці дії передбачено безальтернативне – позбавлення волі (у середньому від 5 до 15 років), а в деяких випадках ще й із конфіскацією майна чи позбавленням права обіймати певні посади.

Наразі інтернет рясніє матеріалами про самосуд над мародерами та крадіями, який у різних куточках нашої країни влаштовують жителі. Проте варто передавати таких осіб до поліції з тим, аби жоден зловмисник не уникнув відповідальності, передбаченої законом. Це ж саме стосується і спійманих на крадійстві іноземців: за злочини, вчинені в Україні, вони відповідатимуть за українським законодавством.

 

Відео

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.