Роздрукувати цю сторінку

Розгляд справ протягом 11-21 березня 2022 року у Бердичеві

23 бер. 2022 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Продовжуємо розповідати про діяльність Бердичівського міськрайонного суду в умовах воєнного стану. Насамперед із великою вдячністю відзначимо, що завдяки нашим воїнам обстановка у місті й районі лишається такою, що дозволяє відправляти правосуддя й захищати права та свободи громадян.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Як уже повідомлялось, за підсумком другої декади воєнного березня спостерігається певне зростання кількості надходжень (порівняно із першими тижнями війни). Особливо це стосується справ про адміністративні правопорушення і справ у порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях.

Цивільні провадження

Серед ухвалених цими днями рішень найбільше – 35 – стосувалися цивільних справ. Нагадаємо, що під час воєнного стану суд розглядає лише ті провадження, усі сторони яких надали заяви про розгляд без їхньої участі. Більшість прийнятих нещодавно рішень були постановлені у справах, що надійшли до початку війни, і найчастіше вони стосувалися розірвання шлюбів, стягнення заборгованостей, призначення аліментів, встановлення додаткових строків для прийняття спадщини тощо.

Справи про адмінправопорушення

Протягом 11-21 березня наші судді винесли два десятки постанов у справах про адмінправопорушення. Серед прийнятих рішень закцентуємо увагу на таких:

- 4-х водіїв було оштрафовано на 17 тис. грн та на рік позбавлено права керувати транспортними засобами за п’янки за кермом. При чому двоє з цих громадян порушили закон під час дії режиму воєнного стану;

- 2-х чоловіків було оштрафовано на 170 грн за вчинення насильства у сім’ях (ображали рідних нецензурними словами й погрожували фізичною розправою);

- 2-х чоловіків було оштрафовано на 51 грн за дрібне хуліганство (нецензурно висловлювались у приміщенні кафе);

- один бердичівлянин «заробив» 150 годин громадських робіт за те, що рік не платив аліменти на сина й заборгував понад 32 тис. грн.;

- один бердичівлянин був оштрафований на 850 грн за несвоєчасне подання електронної декларації після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Кримінальні справи

За останні десять днів було ухвалено дев’ять рішень у кримінальних справах, у тому числі – один вирок. Ним було призначено 150 годин громадських робіт чоловіку, який у листопаді минулого таємно викрав із сумочки своєї знайомої три тисячі гривень. За клопотанням прокурора дану справу розглядали в порядку спрощеного провадження без проведення судового засідання, з чим погодився і обвинувачений. Він визнав свою вину та усі обставини справи, встановлені досудовим розслідуванням.

Три інші рішення, прийняти днями у кримінальних провадженнях, стосувались продовження строків тримання під вартою півдесятку обвинувачених. Трьом із них інкримінують умисне вбивство, вчинене за попередньою змовою групою осіб, а двом іншим поставлено у вину злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків.

Також найближчим часом суд почне розглядати ще одну справу за фактом незаконного збуту наркотичних речовин – про це йдеться в постанові, ухваленій за наслідками нещодавнього підготовчого засідання.

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.