Четвер, 1 Червня

Підозрювані та обвинувачені під вартою можуть звільнитися для мобілізації

14 квіт. 2022 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Під час воєнного стану підозрювані та обвинувачені, котрі перебувають під вартою, можуть клопотати про своє звільнення для мобілізації. Це передбачено нещодавніми змінами до Кримінального процесуального кодексу України.

Підписуйтесь на Телеграм канал РІО Бердичів: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

У березні його доповнили статтею 616: вона надає право особам, які знаходяться під вартою на час досудового/судового слідства, звернутися до прокурора з клопотанням про скасування даного запобіжного заходу з метою проходження військової служби  за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Оцінка усіх ризиків

Після розгляду такої заяви прокурор вправі звернутися до слідчого судді або суду, який розглядає кримінальне провадження, з відповідним клопотанням про скасування особі запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Перед тим прокурор має з’ясувати й викласти у клопотанні обставини, що свідчать:

- про те, що даний підозрюваний/обвинувачений підпадає під мобілізацію та придатний до військової служби в умовах воєнного стану;

- про те, що відсутні ризики переховування особи від слідства й суду, незаконного впливу на учасників кримінального провадження, вчинення нових правопорушень та інші ризики, передбачені ст. 177 КПК України, а також про те, що немає ризику ухилення підозрюваного/обвинуваченого від проходження військової служби.

Суд розглядає таке клопотання невідкладно й за наявності достатніх підстав скасовує запобіжний захід у виді тримання під вартою. Після того обвинувачений/підозрюваний не пізніше 24 годин повинен з'явитися до терцентру комплектування та соцпідтримки за місцем реєстрації, інакше – повернення до СІЗО.

Контроль за виконанням ухвали суду про скасування запобіжного заходу у виді тримання під вартою для мобілізації здійснює прокурор.

Кого до армії не пустять

Приписами статті 616 КПК України передбачено, що чималу категорію осіб із СІЗО не випустять, навіть попри їхнє бажання воювати. Йдеться про підозрюваних/обвинувачених у військових та воєнних злочинах, правопорушеннях у сфері незаконного наркообігу, умисних убивствах тощо, а також у злочинах проти основ нацбезпеки України, власності, сексуальної свободи й недоторканності особи (повний перелік за посиланням).

І наостанок…

Особи, щодо яких застосовано більш м’які запобіжні заходи, також мають право клопотати про їхнє скасування перед прокурором для призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.