Вівторок, 4 Жовтня

Вчасне технічне обслуговування внутрішніх газових мереж – запорука безпеки споживачів Житомирщини

25 трав. 2022 Житомиргаз

З початку року газовики провели технічне обслуговування внутрішніх газових мереж у близько 4000 помешканнях Житомирщини. За результатами обстеження більш як у 70% випадках були виявлені витоки газу. Найчастіше витоки знаходять на газових кранах та з’єднаннях систем газопостачання. А наявність витоків – пряма небезпека для життя і здоров’я людей.

«В умовах війни технічне обслуговування внутрішніх мереж як ніколи актуальне. Адже ми бачимо, що наш регіон став прихистком для багатьох сімей з інших регіонів. Чимало людей переїхали з міста до приватних будинків у села, на дачі. Тому потрібно потурбуватися про безпеку помешкання, в якому ви проживаєте, та впевнитися у відсутності витоків газу. Адже часто споживачі навіть не підозрюють про негерметичність внутрішніх мереж», – говорить директор з капітального будівництва АТ «Житомиргаз» Олександр Степанець.

Під час технічного обслуговування газовики здійснюють:

• обстеження газової мережі на предмет можливих витоків газу від вводу до будинку (квартири) до газового приладу;

• приладовий контроль на щільність з’єднань газопроводів;

• огляд наявності та перевірку герметичності футлярів у місцях прокладання через зовнішні і внутрішні конструкції будинку;

• перевірку працездатності та змащування запірних пристроїв, встановлених на газопроводах;

• усунення витоків на муфтових з’єднаннях.

Нагадаємо, що відповідальні за внутрішні мережі та газове обладнання у квартирах і приватних будинках їх власники, за загальні мережі в багатоповерхівках – балансоутримувач. Це передбачено законом «Про житлово-комунальні послуги», в якому вказано, що технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання проводиться коштом співвласників (ст.14, п.3). У затверджений НКРЕКП тариф на розподіл газу витрати на ці роботи не закладені.

Укласти договір на технічне обслуговування внутрішніх мереж споживачі можуть з АТ «Житомиргаз» у 104.ua клієнтському просторі, за номерами контакт-центру 0412 55 80 04; 067 33 38 104.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.