П'ятниця, 1 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Школяра з Бердичівщини, який угнав «Москвича» в односельця, передано під пильний нагляд матері

17 черв. 2022 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Суд застосував примусові заходи виховного характеру до 12-річного хлопця з Бердичівщини, який вчинив суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом).

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Школяр іще не досягнув віку, з якого міг би бути притягнутим до кримінальної відповідальності, проте законом передбачено можливість застосування низки примусово-виховних заходів до підлітків, котрим виповнилось 11 років та котрі вчинили протиправні діяння.

Під час судового розгляду встановили, що у жовтні минулого року даний хлопець та особи, матеріали щодо яких виділено в окреме провадження, незаконно заволоділи «Москвичем» односельця. Визнаючи свою причетність, підліток розповів, що він із товаришами хотів помститися автовласнику за те, що обзивав їх на день села. Скориставшись відсутністю потерпілого, зловмисники угнали автівку з-під магазину, ще й у доволі несподіваний спосіб: відіпхали її аж на кілометр до центру села, бо бензину у транспортному засобі не виявилось.

Школяр у скоєному розкаявся, запевнив, що усвідомлює свій поганий вчинок та обіцяв більше не порушувати закон. Мама ж хлопця, яка дізналась про подію уже від працівників поліції, була переконана, що син таке вчинив під впливом старших друзів і що їй буде під силу забезпечити належну поведінку дитини.

Після дослідження усіх доказів суд вважав доведеним факт скоєння угону авта малолітнім хлопцем. Під час обрання виду примусових заходів виховного характеру враховувалися ступінь тяжкості скоєного, характеристики юного правопорушника і виховні можливості його сім’ї – до підлітка застосували застереження із передачею на один рік під нагляд матері.

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.