Роздрукувати цю сторінку

Засуджений компенсує потерпілому бердичівлянину вартість ноутбука і моральну шкоду

20 черв. 2022 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Бердичівлянин подав позов до чоловіка, який у 2019 році викрав його ноутбук, за що згодом був засуджений до 80 годин громадських робіт (вирок набрав законної сили). Під час розгляду кримінальної справи потерпілий не заявляв вимог про компенсацію шкоди, однак у 2022 році вирішив скористатися своїм правом, подавши позов у порядку цивільного судочинства.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Позивач просив стягнути з винного 7 700 грн. матеріальних збитків (вартість ноутбука) та 20 000 грн моральної шкоди. Відповідач не повідомив своєї позиції щодо таких вимог. Позов було задоволено частково: матеріальну шкоду із засудженого стягнуть у заявленому розмірі (7 700 грн.), а щодо моральної, то суд звернув увагу, що позивач не обґрунтував своїх вимог про необхідність сплати йому 20-ти тис. грн.

З матеріалів провадження стало відомо, що кримінальна справа розглядалась у спрощеному провадженні, тож жодна зі сторін, в тому числі потерпілий, не брала участі в судових засіданнях. Тому нераціонального витрачання життєвого часу, на яке посилався у позові чоловік, у нього внаслідок злочину не виникло. Також не завдано шкоди здоров’ю: надані медичні документи не містять відомостей про зв’язок захворювань потерпілого із злочинними діями відповідача.

Разом з тим є очевидним, що позивач переживав душевні страждання через протиправне позбавлення його права власності, що є одним із проявів спричинення моральної шкоди, яка має бути відшкодована винною особою. Зважаючи на вищевикладене, враховуючи вимоги розумності і справедливості, суд зобов’язав відповідача сплатити компенсацію за заподіяну моральну шкоду у розмірі 5 тис. грн.

Рішення іще не набрало законної сили.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Подібні матеріали