Неділя, 14 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Чи завжди «садять» за крадіжку?

30 черв. 2022 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

«А чому за 4 дезодоранти так багато дали?!» - цікавились у соцмережах громадяни після вироку нашого суду за крадіжку косметичних засобів із магазину, скоєну в умовах воєнного стану.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Вартість вкраденого становила 450 грн, призначене покарання – 5 років ув’язнення. Вкотре наголошуємо, що цієї весни законодавець посилив кримінальну відповідальність за низку корисливих злочинів, якщо вони вчинені під час війни. У ситуації з подібними крадіжками, п’ять років – це ще мінімальний строк, на який можуть ув’язнити.

Тепер щодо розміру збитків: нагадаємо про розмежування дрібних і «недрібних» викрадень чужого майна. У першому випадку відповідальність настане адміністративна (за ст. 51 КУпАП), у другому – кримінальна (за ст. 185 КК України).

Для правової кваліфікації до уваги береться розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, але не той, що 17 грн (він лише для розрахунку штрафів), а інший, на рівні податкової соціальної пільги, яка складає половину прожиткового мінімуму для працездатних громадян станом на 01 січня поточного року. У 2022-му цей мінімум становить 2481 грн, тож під час кваліфікації адміністративних і кримінальних правопорушень застосовується сума 1240,5 грн (2481·0,5).

За КУпАПом, дрібною є крадіжка, якщо вартість поцупленого майна на момент правопорушення не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Наразі це 248,1 грн ((2481·0,5)·0,2) і найсуворішим покаранням за викрадення речей на таку або меншу суму буде 15 діб адмінарешту. Якщо ж вартість краденого перевищує 248,1 грн, відповідати доведеться за Кримінальним кодексом - «найлегшою» карою тоді буде штраф у 17 тис. грн.

Тому усі відповіді на питання типу: «А чому за таке призначили саме стільки, а не якось по-іншому?» радимо насамперед шукати у законодавстві. Адже тільки на його підставі та в його межах завжди ухвалює свої рішення суд.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.